Z rekordami, ale bez medali - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Z rekordami, ale bez medali

Trójka młodych zawodników reprezentowała nasze miasto w rozgrywanych podczas weekendu w Chorzowie zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Wszyscy oni ustanowili rekordy życiowe, ale nie wystarczyło to do miejsc na podium. Najbliższa tego była Oliwia Sowa, kończąc rywalizację w biegu na 800 metrów na czwartej pozycji.

W swoim biegu eliminacyjnym, Oliwia Sowa zajęła drugie miejsce, a osiągnięty przez reprezentantkę MLUKS Tarnów wynik 2:13.88 min był trzecim czasem eliminacji. W finale tarnowianka pobiegła o blisko dwie i pół sekundy szybciej, rezultatem 2:11.42 min ustanawiając nowy rekord życiowy. Niestety, nie dało jej to miejsca na podium (trzecie miejsce zajęła Natalia Łachowska z MKS-MOSM Bytom z rezultatem 2:10.98 min) I tarnowianka sklasyfikowana została na czwartej pozycji.

Miejsce w finale zapewnił sobie także, rywalizujący w skoku w dal, Mateusz Olszówka z AZS PWSZ Tarnów. W eliminacjach nie udało mu się wprawdzie osiągnąć minimum wynoszącego 6.60 m, wynik o osiem centymetrów gorszy dał mu jednak pewny awans – z siódmego miejsca – do finałowej dwunastki. W finale tarnowianin również zajął siódmą pozycję, najdłuższy skok – 6.58 m, czyli nowy rekord życiowy – oddając w ostatniej szóstej kolejce.

W biegu na 1500 metrów Katarzyna Serafin z MLUKS Tarnów osiągnęła metę w czasie 4:49.94 min (nowa „życiówka”), co pozwoliło jej na zajęcie jedenastego miejsca.