ZST Tarnów szóste w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

ZST Tarnów szóste w Polsce

Z szóstym miejscem powróciła drużyna Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie z rozgrywanego w Gorlicach ogólnopolskiego finału Licealiady w koszykówce chłopców.

W pierwszym dniu, podopieczni trenera Zbigniewa Chmury rozegrali trzy mecze, pokonując 64-26 I LO Gorlice, 58-47 ZS nr 4 Wałbrzych oraz 72-52 II LO Olsztyn. Wygrane te zapewniły tarnowianom zwycięstwo w grupie i miejsce w czołowej ósemce turnieju.

W walce o awans do półfinału, koszykarze ZST Tarnów ulegli 61-82 LO MG Kraków (Szkoła Gortata). Kolejnym ich rywalem była ekipa GLA Gdańsk. Przez większą część meczu prowadzenie należało do gdańszczan, których przewaga momentami dochodziła do 20 punktów. Na półtorej minuty przed końcem tarnowianie odrobili jednak straty, aby ostatecznie zwyciężyć 88-83.

W ostatnim dniu mistrzowie Małopolski zmierzyli się z VI LO Białystok, a stawką tego pojedynku było piąte miejsce w końcowej klasyfikacji. Początek meczu należał do naszej drużyny, ale w końcówce drugiej kwarty (przy stanie 25-17) w grze tarnowian nastąpił przestój i przez wiele minut nie potrafili zdobyć punktu. W ostatnich fragmentach spotkania gracze ZST ruszyli do odrabiania strat i na dwie minuty przed końcem doprowadzili do remisu. W końcowych sekundach tarnowianom zabrakło jednak sił i mecz zakończył się ich porażką 48-54.

Występ drużyny ZST Tarnów w finałowym turnieju (możliwy był on dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasta Tarnowa) uznać należy za bardzo udany. W sześciu meczach doznała ona tylko dwóch porażek, przy czym dodać trzeba, że cztery pierwsze miejsca zajęły w gorlickich zawodach szkoły o profilu czysto koszykarskim.

ZST Tarnów wystąpił w Gorlicach w składzie: Sebastian Bogusz 137 (piąty strzelec turnieju, szósty w klasyfikacji rzutów za trzy punkty), Paweł Zaczkiewicz 82, Dawid Łazarz 53, Adrian Szwed 47, Piotr Zaczkiewicz 33, Artur Bednarz 20, Kamil Tadel 8, Igor Kłusek 6, Patryk Derkacz 3, Bartłomiej Kiełbasa 1.