Za nami piłkarska środa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Za nami piłkarska środa

Efektowna wygrana Unii II Tarnów i przerwanie serii czterech kolejnych porażek Metalu Tarnów, to najważniejsze wydarzenia piłkarskiej środy z udziałem seniorskich drużyn z naszego miasta.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Metal Tarnów - BKS Bochnia

Pierwszy w tym sezonie punkt zdobyli czwartoligowi piłkarze Metalu Tarnów, którzy na stadionie przy ul. Warsztatowej zmierzyli się z BKS Bochnia. Tarnowianie byli w tym meczu o krok od zwycięstwa, w samej końcówce stracili jednak dwie bramki i musieli zadowolić się remisem. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, już w 10 min bramkę zdobył bowiem Jacek Malisz. W 30 min Damian Wolański wykorzystał rzut karny i do przerwy Metal prowadził 2-0. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie (47 min) kontaktowego gola dla zespołu z Bochni zdobył Maksymilian Rybak, ale w 70 min dwubramkowe prowadzenie Metalu przywrócił Kacper Proszowski. W końcówce meczu sędzia podyktował dwie „jedenastki” dla gości. Na bramki zamienił je Bartłomiej Chlebek (89 i 90+2 min) i mecz zakończył się rezultatem 3-3 (2-0). Remis ten pozwolił Metalowi na przesunięcie się w tabeli na szesnastą pozycję.

Z porażką pogodzić musiała się natomiast Tarnovia, która w wyjazdowym meczu czwartej ligi zmierzyła się z Kolejarzem Stróże. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla naszego zespołu, który w 15 min objął prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Krzysztofa Kucharczyka. Potem do siatki trafiali jednak już tylko gospodarze. W 26 min na listę strzelców wpisał się Artur Przetacznik, w 52 min bramkę zdobył natomiast Jan Krok II i Tarnovia przegrała 1-2 (1-1). Porażka ta zepchnęła nasz zespół na dziesiąte miejsce.

W drugim swoim występie, bardzo efektowne zwycięstwo odnieśli, występujący w klasie okręgowej, piłkarze rezerw Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu rozgromili 7-0 (3-0) Dunajec Zbylitowska Góra. Bramkowy festiwal Unii II rozpoczął w 13 min Gabriel Kieroński. Po dwóch kwadransach prowadzenie gości podwyższył Jakub Wójcikowski, a w 44 min bramkarz Dunajca skapitulował po strzale Mateusza Chwistka. W 50 min na listę strzelców wpisał się Szymon Adamski. W 79 min swoją bramkę zdobył, wprowadzony na boisko niespełna dwadzieścia minut wcześniej, Kemil Bennour Hamza, dwa ostatnie trafienia były natomiast dziełem Gabriela Kierońskiego (84 i 90 min). Po tej wygranej tarnowianie zajmują ósme miejsce w tabeli.

W klasie „A”, po drugie w tym sezonie zwycięstwo sięgnęła Iskra Tarnów, która na swoim boisku zmierzyła się z Ryglicami. W 15 min tarnowianie objęli prowadzenie po strzale Maksymiliana Truchana. Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, gdyż dwie minuty później wyrównującą bramkę zdobył Konrad Stańczyk. Na przerwę oba zespoły zeszły przy dwubramkowej przewadze Iskry, w 33 min między słupki trafił bowiem Robert Tomasiewicz, a w 35 min Daniel Szpala. W 65 min kontaktowego gola dla przyjezdnych strzelił Zbigniew Jamróz. Rezultat na 4-2 (3-1) ustalił natomiast w doliczonym czasie gry (90+2 min), Piotr Partyka. Po tej wygranej, Iskra plasuje się w tabeli na szóstej pozycji

Występujący również w klasie „A”, Błękitni 1947 Tarnów w wyjazdowym meczu przegrali natomiast z Białą Lubaszowa. Pierwsza bramka w tym pojedynku padła w 13 min po strzale Mariusza Dziubaczki. W 22 min do remisu doprowadził Krzysztof Jachim, w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili jednak gospodarze. Bramkę, ustalającą wynik na 2-1 (1-1) zdobył w 83 min Mariusz Dziubaczka. Błękitni 1947 zajmują obecnie jedenaste miejsce w tabeli.