Zabrakło dziesięciu sekund - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zabrakło dziesięciu sekund

Pierwszej w tym sezonie porażki doznali pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu przegrali 32-33 (15-15) z AZS AWF Biała Podlaska, decydującą o porażce bramkę tracąc na dziesięć sekund przed końcem spotkania.

W pierwszej połowie na parkiecie cały czas trwała wyrównana walka. W 6 min po akcjach Damiana Misiewicza i Michała Kubisztala, tarnowianie odskoczyli na dwie bramki (2-4), ale w 11 min było 5-5. W 13 min, po trafieniu Łukasza Nowaka, goście ponownie uzyskali dwubramkową przewagę (6-8), po kwadransie gry na tablicy pojawił się jednak wynik 8-8. „Akademicy” na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero w 24 min. W ciągu czterech minut zdobyli wówczas trzy bramki i po rzucie skutecznego w końcówce pierwszej połowy Bartosza Ziółkowskiego wygrywali 12-11. W 28 min dzięki bramkom Krzysztofa Mogielnickiego i Emiliana Jewuły, SPR PWSZ odzyskał na chwilę prowadzenie (13-14), pierwsza połowa zakończyła się jednak rezultatem remisowym.

Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnej udanej akcji Bartosza Ziółkowskiego, na którą bramkami odpowiedzieli Daniel Dutka i Bartosz Niemiec. W odpowiedzi na kolejne trafienie gospodarzy, tarnowianie znów dwukrotnie pokonali bramkarza AZS AWF i w 34 min po rzucie Emiliana Jewuły prowadzili 19-17. W 42 min do trzynastego już w tym spotkaniu remisu (22-22) doprowadził Marcin Stefaniec. Dzięki dwóm akcjom Michała Kubisztala goście odzyskali jednak dwubramkowe prowadzenie (24-26 w 44 min), a w 47 min po rzucie Damiana Misiewicza prowadzili nawet 28-25. Miejscowi nie zamierzali jednak dać za wygraną i w 53 min na tablicy pojawił się wynik 29-29. Jeszcze na minutę przed końcem było 32-31 dla „siódemki” z Tarnowa. Bartosz Warmijak wykorzystał jednak rzut karny, a na dziesięć sekund przed końcem trafił Denis Wołyncew i komplet punktów pozostał w Białej Podlaskiej.

AZS AWF Biała Podlaska – SPR PWSZ Tarnów 33-32 (15-15)

SPR PWSZ Tarnów: Dawid Ciochoń, Piotr Sądowicz – Michał Kubisztal 9, Daniel Dutka 6, Łukasz Nowak 6, Damian Misiewicz 4, Emilian Jewuła 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Jakub Kowalik 1, Bartosz Niemiec 1, Jakub Spieszny 1, Marcin Wajda.