Zadecydowała pierwsza kwarta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zadecydowała pierwsza kwarta

W trzecim meczu finału „A” drugiej ligi koszykówki kobiet region południe, grający we własnej hali zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie sprostał niepokonanemu w tym sezonie Zagłębiu Sosnowiec. O porażce tarnowianek zadecydowała głównie, przegrana różnicą 18 punktów, pierwsza kwarta.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Zdecydowanie lepiej w sobotni mecz weszły koszykarki z Sosnowca, które w 3 min po rzucie Pauliny Krakowczyk prowadziły 10-2. Trzy minuty później przewaga Zagłębia wzrosła do dwunastu „oczek” (18-6), a w 9 min na tablicy pojawił się wynik 13-24. W ostatniej minucie pierwszej kwarty przyjezdne zdobyły siedem punktów nie tracąc żadnego i po dziesięciu minutach wygrywały 31-13. Warto dodać, że ponad połowę punktów dla Pałacu (7) zdobyła w tej odsłonie Katarzyna Śmiertka.

Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miała druga kwarta. W 12 min po pięciu z rzędu punktach Barbary Śmiertki i trafieniu Gabrieli Wajdy było 38-20. Dwie minuty później Zagłębie wygrywało wprawdzie 42-20, ale w 15 min po akcji Pauliny Liszki było 23-42. W 17 min przewaga przyjezdnych osiągnęła rekordowe w tej kwarcie rozmiary 23 punktów (48-25), „trójka” Pauliny Liszki i trafienie Magdaleny Maksymowicz wyrównały jednak stan rywalizacji w drugiej części meczu (17-17, w całym spotkaniu 30-48). Ostatecznie po rzucie Katarzyny Jagły, po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło 50-30.

W trzeciej kwarcie oba zespoły zdobywały punkty praktycznie na przemian i w 27 min na tablicy widniał wynik 64-43. W końcówce tej odsłony dwa rzuty wolne wykorzystała Magdalena Maksymowicz, do kosza trafiła także Gabriela Ramian i kwarta zakończyła się trzypunktową wygraną Pałacu. W całym meczu podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrywały jednak 47-64.

W 33 min po rzutach Karoliny Antas i Wiktorii Ozgi, zespół z Sosnowca znów prowadził różnicą ponad dwudziestu punktów (70-49). Dwie minuty później przyjezdne wygrywały natomiast 76-53. Kolejny fragment spotkania tarnowianki wygrały 12-0 i na dwie minuty przed końcem spotkania przegrywały tylko 65-76. Końcowe minuty znów należały jednak do Zagłębia. Siedem punktów zdobytych przez ekipę lidera, spowodowało, że Pałac przegrał 65-83 (13-31, 17-19, 17-14, 18-19).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Maksymowicz 15 (1x3), Paulina Liszka 9 (1x3), Kinga Jaworska 7, Debora Sajdak-Malec 7, Gabriela Wajda 7 (1x3), Barbara Śmiertka 7, Katarzyna Śmiertka 7, Gabriela Ramian 6, Emilia Bartoszek 0, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.