Zadecydowała trzecia kwarta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zadecydowała trzecia kwarta

W dziewiętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Pogonią Ruda Śląska. Mecz zakończył się porażką naszego zespołu 64-87 (13-21, 21-18, 16-34, 14-14).

Zdecydowanie lepiej weszli w ten pojedynek Ślązacy, którzy po dwóch z rzędu „trójkach” (Mateusza Respondka i Rafała Sebrali), na początku 3 min prowadzili 12-0. Gospodarze pierwsze punkty zdobyli w 4 min, kiedy zza linii 6.75 m trafił Błażej Karlik. W 6 min po kolejnych pięciu punktach tego zawodnika, na tablicy pojawił się wynik 8-14, minutę później do kosza trafił jednak Wojciech Żurawski i przewaga gości wzrosła do jedenastu „oczek” (19-8). Na półtorej minuty przed końcem, goście prowadzili 21-10, rezultat pierwszej kwarty ustalił rzutem za trzy punkty Błażej Karlik, który w tej części meczu zdobył aż jedenaście punktów.

Druga kwarta rozpoczęła się od trafienia Mateusza Respondka, a na początku 14 min goście wygrywali 27-17. Trzypunktowe rzuty Daniela Stawarskiego i Jacka Sulowskiego, spowodowały jednak, że w 17 min było 25-31. Kolejna „trójka” kapitana tarnowskiej drużyny, pozwoliła naszej drużynie na zmniejszenie strat do czterech punktów (30-34 w 18 min). Końcówka kwarty przyniosła grę kosz za kosz i do przerwy było 39-34 dla ekipy z Rudy Śląskiej.

Po trafieniu Patryka Hałki, na początku 21 min notowano rezultat 36-39, a w 23 min MUKS 1811 Unia przegrywał tylko 40-46. Kolejny fragment meczu goście wygrali jednak 12-1 i po rzucie wolnym Pawła Mola prowadzili 58-41. Na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty, po trafieniu Jakuba Iskry na tablicy pojawił się rezultat 48-62, skuteczna gra Dawida Komandzika pozwoliła jednak przyjezdnym na doprowadzenie na koniec 29 min do korzystnego dla siebie wyniku 71-48. Do ostatniej kwarty oba zespoły przystąpiły natomiast przy prowadzeniu Pogoni 73-50.

Akcja 2+1 Dawida Komandzika oraz trafienie Tomasza Stankali, spowodowały, że w 32 min przewaga zespołu ze Śląska wzrosła do dwudziestu ośmiu punktów (78-50). Rzuty wolne Jacka Sulowskiego i „trójka” Błażeja Karlika pozwoliły ekipie trenera Michała Skowrona na nieznaczne zmniejszenie strat (55-78 w 34 min), ale w 35 min było 55-84. Na kolejne trafienie kibice czekali do 38 min, kiedy za trzy punkty trafił Jacek Sulowski. Rzuty Jakuba Iskry i Dominika Niemczury w końcówce meczu, pozwoliły gospodarzom na zmniejszenie strat do dwudziestu trzech punktów.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 17, Jakub Iskra 14, Błażej Karlik 14, Dominik Niemczura 6, Patryk Hałka 4, Daniel Stawarski 3, Piotr Badełek 2, Oliwier Bona 2, Andrzej Schabowski 2, Adrian Boduch 0, Michał Moskal 0, Piotr Targoński 0.