Zadecydowała trzecia kwarta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zadecydowała trzecia kwarta

W dwudziestej trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” drugiej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z Basket Hills Bielsko-Biała. Przedostatni w rundzie zasadniczej występ przed swoją publicznością zakończył się porażką gospodarzy 70-81 (16-16, 17-18, 13-23, 24-24).

Pierwsze punkty zdobył Piotr Męcnarowski, ale po dwóch „trójkach” Błażeja Karlika i rzucie za trzy punkty Patryka Hałki, w 4 min było 9-2 dla ekipy grającego trenera Michała Skowrona. Seria pięciu z rzędu punktów Grzegorza Szybowicza, spowodowała, że minutę później przewaga gospodarzy stopniała do jednego punktu (9-8). Druga część pierwszej kwarty przebiegała natomiast pod znakiem gry kosz za kosz i na krótką przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 16-16.

Na początku 12 min po rzucie za trzy punkty Jakuba Iskry było 20-19, „trójki” Michała Cichonia i Grzegorza Szybowicza, dały jednak gościom prowadzenie 25-20. W 13 min po kolejnym trzypunktowym trafieniu Michała Cichonia, ekipa z Bielska-Białej wygrywała 28-22, a na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy było 32-24. Minutę później goście prowadzili jeszcze 34-26, ale trafienia Błażeja Karlika i Patryka Hałki oraz trzypunktowa przymiarka Michała Moskala pozwoliły jednak tarnowianom na zmniejszenie przed przerwą strat do jednego zaledwie „oczka” (33-34).

Na początku 21 min tarnowianie na chwilę odzyskali prowadzenie (35-34 po rzucie Patryka Hałki). Seria rzutów wolnych gości, zakończona trafieniem z wyskoku Grzegorza Szybowicza, spowodowała jednak, że w 23 min było 43-35 dla zespołu z Bielska-Białej. Dwie minuty później Wojciech Zub powiększył dzielący oba zespoły dystans do dziewięciu „oczek” (38-47), ale po pięciu z rzędu celnych rzutach wolnych i „trójce” Piotra Badełka, w 27 min MUKS 1811 Unia przegrywał tylko 46-47. Końcowy fragment trzeciej „ćwiartki” goście wygrali jednak 10-0 i po trzydziestu minutach prowadzili 57-46.

W 32 min po trzypunktowych rzutach Wojciecha Zuba i Michała Cichonia na tablicy pojawił się wynik 46-63. W odpowiedzi pięć punktów zdobył Błażej Karlik (51-63 w 33 min), ale w 34 min przyjezdni prowadzili 68-51. Minutę później, po kolejnej „trójce” Wojciecha Zuba ich przewaga osiągnęła rekordowe rozmiary osiemnastu „oczek” (73-55). Osiem punktów Patryka Hałki, popartych trzypunktowym trafieniem Michała Moskala, pozwoliły tarnowianom na zbliżenie się na dystans siedmiu punktów (66-73 w 37 min). Na niespełna osiemdziesiąt sekund przed końcem bielszczanie powiększyli jednak swą przewagę do dwunastu punktów (81-69) i było praktycznie po meczu. Wynik spotkania ustalił Patryk Hałka, trafiając jeden z rzutów wolnych.

MUKS 1811 Unia: Patryk Hałka 27, Błażej Karlik 16, Jakub Iskra 9, Michał Moskal 6, Piotr Badełek 5, Michał Skowron 4, Dominik Niemczura 3, Adrian Boduch 0, Mateusz Pochroń 0, Piotr Słapiński 0.