Zadecydowały ostatnie dwie minuty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zadecydowały ostatnie dwie minuty

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań drugiej ligi kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z Ikarem Niepołomice. Spotkanie, którego stawką było czwarte miejsce na półmetku rozgrywek zakończyło się wygraną Ikara, tym samym Pałac zakończył pierwszą rundę na piątej pozycji.

Lepiej w ten mecz weszły podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka. W 4 min po rzutach wolnych Julii Węglarz, „trójce” Kornelii Jaworskiej oraz trafieniu Agaty Mojek, tarnowianki prowadziły 7-0. Jeszcze na dwie minuty przed końcem, po akcji Pauliny Liszki notowano rezultat 16-9 dla MKS Pałac Młodzieży. Końcówka tej części meczu należała jednak do gospodyń. Po pięciu punktach Iwony Janas oraz trafieniu Klaudii Filipowskiej, po dziesięciu minutach było 16-16.

Druga kwarta rozpoczęła się od czterech punktów zespołu z Niepołomic, w 12 min po „trójce” Pauliny Liszki, Pałac przegrywał jednak tylko 19-20. Kolejne cztery minuty Ikar wygrał jednak 11-0 i po akcji doświadczonej Alicji Matczyńskiej-Patli prowadził 31-19. W 18 min dzięki trzypunktowemu rzutowi Debory Sajdak i trafieniu Pauliny Liszki, na tablicy pojawił się wynik 33-26, a na początku 20 min kolejna punktowa akcja Debory Sajdak zmniejszyła straty naszego zespołu do pięciu „oczek” (37-32). W końcówce trafiła jednak jeszcze Alicja Matczyńska-Patla i do przerwy Ikar prowadził 39-32.

Po trzech minutach gry w trzeciej kwarcie notowano rezultat 45-34, tarnowianki szybko – i to z nawiązką – odrobiły jednak te straty. Po dwóch rzutach zza linii 6.75 m Pauliny Liszki i dwóm punktom Kornelii Jaworskiej, w 25 min na tablicy pojawił się rezultat 45-45. Chwilę później za trzy punkty trafiła Debora Sajdak i było 48-45 dla ekipy trenera Krzysztofa Wawrzonka. Niepołomiczanki szybko odzyskały prowadzenie i na minutę przed końcem trzeciej kwarty wygrywały 53-50. Dwie kolejne „trójki” Pauliny Liszki spowodowały, że tarnowianki prowadziły 56-55, ale na przerwę przed ostatnią kwartą oba zespoły zeszły przy wyniku 58-56 dla Ikara.

W czwartej „ćwiartce” bardzo długo na boisku trwała zacięta walka. W 35 min wydawało się, że szala zwycięstwa przechyla się na korzyść gospodyń, które zdobyły sześć punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 70-66. Rzuty wolne Julii Węglarz oraz trafienie Kornelii Jaworskiej doprowadziły jednak minutę później do remisu 70-70, a w 38 min po dwóch z rzędu trzypunktowych rzutach Debory Sajdak, Pałac prowadził 78-76. Ostatnie dwie minuty koszykarki z Tarnowa przegrały jednak 0-8 i ostatecznie uległy Ikarowi 78-84 (16-16, 16-23, 24-19, 22-26).

MKS PM: Debora Sajdak 22 (5x3), Paulina Liszka 21 (5x3), Kornelia Jaworska 15 (1x3), Julia Świętochowska 8 (2x3), Agata Mojek 6, Julia Węglarz 4, Magdalena Maksymowicz 2, Martyna Kolbusz 0.