Zakończyła sie młodzieżowa olimpiada - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zakończyła sie młodzieżowa olimpiada

Bez mała 300 zawodników wzięło udział w tarnowskiej odsłonie XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2012. O najwyższe laury rywalizowali młodzi trójboiści oraz piłkarze ręczni. – To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta – uważa zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Ostatni raz Tarnów był gospodarzem Olimpiady przed czterema laty. Wtedy miasto gościło trójboistów oraz piłkarzy nożnych. Teraz futbolistów zastąpili szczypiorniści. – Znakomite tradycje piłki ręcznej w Tarnowie wciąż są żywe i obecne. W ostatnich latach zarówno młodzi szczypiorniści, jak i seniorzy odnoszą znaczące sukcesy na arenie Polski. Dlatego cieszymy się, że w odbyła się tu Olimpiada właśnie w tej dyscyplinie. Natomiast na szczególne słowa uznania i gratulacji zasługuje młoda tarnowianka - Majka Klich zdobywczyni złotego medalu w trójboju, duma rodziny związanej ze sportem od lat – mówi prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Po zaciętych zmaganiach w turnieju szczypiorniaka pierwsze miejsce zajęła drużyna województwa kujawsko-pomorskiego. Na drugim miejscu zawody ukończyli reprezentanci wielkopolski, a na trzecim Mazowsza. Zawodnicy z Małopolski ostatecznie uplasowali się tuż za podium.

Z kolei w turnieju pięcioboju najwięcej punktów zgromadzili młodzi zawodnicy z Mazowsza. Na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele województwa pomorskiego, a na trzecim województwa zachodnio-pomorskiego. Najlepszym klubem okazał się UKS G-8 Bielany Warszawa. W konkurencjach indywidualnych zwyciężyli: w kategorii 13-14 lat - Nikola Boroń i Dawid Cybulski, a w kategorii 15-16 lat Maja Klich i Kacper Chmiel.