Zakończyła się rywalizacja w Pucharze Tarnowa MTB - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zakończyła się rywalizacja w Pucharze Tarnowa MTB

W niedzielę, na okrężnej trasie usytuowanej na Górze św. Marcina rozegrana została trzecia, ostatnia eliminacja XXVIII Pucharu Tarnowa MTB w konkurencji cross-country. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współpracy z Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zgromadziła na starcie blisko 80 zawodniczek i zawodników.

III eliminacja Pucharu Tarnowa MTB

W trzech niedzielnych wyścigach triumfowali tarnowianie. W konkurencji masters kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Pasula (na zdjęciu) z Sokoła Tarnów. Wśród panów na najwyższym stopniu podium stanęli  natomiast: Mirosław Bieniasz z Bieniasz Bike Team (masters II) oraz Franciszek Wantuch (masters IV). Bliski tego był również rywalizujący w gronie juniorów młodszych Tymoteusz Kuźnicki z MTB Racing Team, kończąc zmagania na drugiej pozycji. Pełne wyniki trzeciej eliminacji dostępne są TUTAJ.

Łącznie w XXVIII Pucharze MTB w cross-country sklasyfikowanych zostało 162 amatorów ścigania się na rowerach górskich – 29 kobiet i 133 mężczyzn. Najliczniej obsadzona była męska kategoria masters I, w których punkty do klasyfikacji zebrało 23 zawodników. W klasyfikacji generalnej, kolarze z Tarnowa wywalczyli pięć lokat w czołowych trójkach. Najlepsi w swoich kategoriach byli Anna Dudek (masters) i Mirosław Bieniasz, drugie miejsca wywalczyli Katarzyna Pasula i Tymoteusz Kuźnicki, a trzecią lokatę zapewnił sobie Franciszek Wantuch. Z pełną klasyfikacją XXVIII Pucharu MTB zapoznać można się TUTAJ.