Zaległa porażka w końcówce spotkania - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zaległa porażka w końcówce spotkania

W zaległym meczu pierwszej serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na wyjeździe 20-27 (11-11) z Górnikiem Zabrze. O wysokiej porażce tarnowian zadecydowały końcowe minuty, jeszcze w 47 min nasz zespół przegrywał bowiem tylko 19-20.

W akcji Paweł Podsiadło

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Krzysztofa Łyżwy i wykorzystanego przez Patryka Mauera rzutu karnego (2-0 w 3 min). W 7 min po dwóch z rzędu bramkach Damiana Przytuły „siódemka” trenera Patrika Liljestranda prowadziła 4-2. Dwie bramkowe akcje bardzo skutecznego w początkowych minutach Tarasa Minotskyiego (zdobył cztery pierwsze gole dla Grupy Azoty Unii) oraz trafienie Shuichi Yoshidy, spowodowały jednak, że w 9 min to nasz zespół wygrywał 5-4. Pięć minut później po kolejnej akcji Tarasa Minotskyiego było nawet 7-5 dla Grupy Azoty Unii, a jeszcze w 22 min tarnowianie prowadzili 10-8. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 11-11.

Po czterech minutach gry po przerwie na tablicy widniał wynik 13-13. W 38 min uznany najlepszym zawodnikiem meczu, najskuteczniejszy na boisku (8 bramek), Patryk Mauer doprowadził jednak do stanu 16-13. Po kolejnych trzech minutach i trafieniu Pawła Podsiadły, straty naszego zespołu zmalały do jednego „oczka” (16-17). Kolejne minuty minęły pod znakiem gry bramka za bramkę i w 47 min Górnik wygrywał tylko 20-19. W tym momencie zabrzanie rzucili jednak cztery bramek z rzędu i w 54 min po rzucie Damiana Przytuły wygrywali 24-19. W końcówce gospodarze powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans – ostatnie 13 minut wygrali 7-1 – zwyciężając ostatecznie różnicą siedmiu bramek.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Marek Bartosik – Taras Minotskyi 7, Shuichi Yoshida 5, Paweł Podsiadło 4, Keisuke Matsuura 2, Aliaksandr Bushkou 1, Kenya Kasahara 1, Jakub Kowalik, Przemysław Mrozowicz, Albert Sanek, Jakub Sikora, Michał Słupski, Ajdin Zahirović.