Zaległa przegrana z Grunwaldem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zaległa przegrana z Grunwaldem

Nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach grupy mistrzowskiej, pozostaje występująca w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, „siódemka” Grupy Azoty SPR II Tarnów. W zaległym meczu piątej kolejki, tarnowianie przegrali w swojej hali 32-39 (17-21) z Grunwaldem Ruda Śląska.

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - Grunwald Ruda Śląska

Od początku spotkania więcej z gry mieli szczypiorniści ze Śląska. Jedyny w piątkowym meczu remis (1-1) notowano w 3 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Igora Mroza. Dwie minuty później, doświadczony Krzysztof Kurełek wyprowadził Grunwald na prowadzenie 4-1. W 9 min po akcji Adama Wiertelorza goście prowadzili 9-5, po dwóch akcjach Patryka Kwarcińskiego i kolejnym rzucie karnym Igora Mroza, w 11 min na tablicy pojawił się jednak rezultat 8-9. W kolejnych minutach ekipa z Rudy Śląskiej systematycznie powiększała swą przewagę, która w 19 min po rzucie Jakuba Mauera osiągnęła rozmiary pięciu bramek (11-16). Po dwóch bramkowych akcjach Jakuba Kociuby, nasz zespół, prowadzony tego dnia przez trenera Szczepana Greczyńskiego, przegrywał 15-18. W końcówce pierwszej połowy tarnowianie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i do przerwy notowano rezultat 17-21.

W drugą część spotkania zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy Grunwaldu, którzy w 44 min po rzucie Patryka Talagi wygrywali już 28-20. Pięć minut później, Jakub Kociuba doprowadził do wyniku 25-30, ale w 52 min było 26-33. Potem historia powtórzyła się. W 55 min Jakub Sikora zmniejszył straty Grupy Azoty SPR II do pięciu bramek (29-34), minutę później Grunwald prowadził natomiast różnicą siedmiu „oczek” (36-29). W ostatnim fragmencie oba zespoły zdobywały już bramki na przemian i mecz zakończył się siedmiobramkową porażką naszej drużyny.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Jakub Kociuba 8, Igor Mróz 6, Patryk Kwarciński 4, Szymon Wajda 4, Jakub Sikora 3, Mateusz Hoim 2, Kacper Bednarz 1, Korneliusz Małek 1, Przemysław Mądel 1, Kacper Tuman 1, Konrad Wątroba 1, Michał Łabno, Szymon Porębski, Kacper Zając.