Zaległa wygrana i awans „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zaległa wygrana i awans „Jaskółek”

Na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrany został wczoraj zaległy mecz dwudziestej trzeciej kolejki trzeciej ligi piłki nożnej. Unia Tarnów pokonała w nim 2-1 (1-0) KS Wiązownica, co dało jej awans na dwunaste miejsce w tabeli.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej: Unia Tarnów - Wisłoka Dębica

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dla tarnowian. Już w 1 min, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktora Putina, na listę strzelców wpisał się bowiem Piotr Łazarz. Kolejne minuty należały do piłkarzy z Podkarpacia, nie zdołali oni jednak zmusić do kapitulacji Piotra Zagórowskiego.

Dziesięć minut po przerwie było natomiast 2-0. Po zagraniu Szymona Adamskiego, Tomasz Palonek wygrał pojedynek sam na sam z Pawłem Budzyńskim, podwyższając prowadzenie „Jaskółek”. Rezultat spotkania ustalił w 63 min Patryk Kapuściński, strzałem głową finalizując wrzutkę z narożnika boiska.

Warto dodać, że prowadzący wczorajszy mecz sędzia Maciej Kuropatwa z Rudy Śląskiej, pokazał dziewięć żółtych kartek: pięć dla gospodarzy i cztery dla gości.