Zdecydowana wygrana „siódemki” Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zdecydowana wygrana „siódemki” Pałacu

W piątym, przedostatnim już meczu trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, trenowana przez Tomasza Ciapałę „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w swojej hali z UKS Czwórka Libiąż. Goście, którzy przyjechali do Tarnowa w ośmioosobowym składzie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i mecz zakończył się wygraną Pałacu 57-26 (26-14).

Piłka do piłki ręcznej

W 3 min po drugim tego dnia trafieniu Macieja Pala (zakończył mecz z dorobkiem 14 bramek – wszystkie z gry), gospodarze prowadzili 3-0. Cztery minuty później Jakub Solarz doprowadził do wyniku 7-3, ale w 9 min po akcji grającego trenera gości Kamila Dziubińskiego było 8-6. Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy, którzy w 11 min wygrywali 12-6, a pięć minut później 17-8. W 22 min na tablicy pojawił się wynik 20-12. Trzy trafienia Kuby Kanarka, dwa gole Macieja Pala oraz trafienie Mateusza Śmieszka, spowodowały natomiast, że na przerwę gospodarze zeszli przy dwunastobramkowej przewadze.

Po trzech minutach gry po przerwie wzrosła ona do 15 „oczek” (29-14), a w 38 min notowano wynik 33-18. Kolejny fragment spotkania tarnowianie wygrali 8-1 i w 45 min po dwóch z rzędu trafieniach Mateusza Śmieszka prowadzili 41-19 (warto wspomnieć, że w pierwszym kwadransie po zmianie stron wszystkie bramki dla gości rzucił Wiktor Chorąży). Między 49 a 53 minutą tarnowianie zdobyli natomiast siedem bramek nie tracąc żadnej i po akcji Jakuba Wzorka prowadzili 50-22. Na cztery minuty przed końcem podopieczni trenera Tomasza Ciapały powiększyli dzielący oba zespoły dystans do 30 bramek (53-23), aby w końcówce zwiększyć swoją przewagę o jeszcze jedno trafienie.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski – Maciej Pal 14, Jakub Solarz 9, Jakub Wzorek 9, Dawid Chudyka 6, Kacper Golec 6, Kuba Kanarek 6, Mateusz Śmieszek 4, Maciej Gwóźdź 1, Kacper Jeż 1, Jakub Maślanka 1, Igor Kawa, Piotr Tomaszowicz.