Ze zmiennym szczęściem pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ze zmiennym szczęściem pod koszem

W pięciu spotkaniach rozegranych podczas weekendu w ligach młodzieżowych przez koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów i koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, nasze zespoły odniosły dwa zwycięstwa oraz doznały trzech porażek.

Juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z MKS Gorlice. O ile, o pierwszej kwarcie można napisać, że była w miarę wyrównana – gospodarze wygrali ją różnicą ośmiu punktów – o tyle w drugiej „ćwiartce” wyższość podopiecznych trenera Łukasza Wardzińskiego nie podlegała już dyskusji. Tarnowianie zdobyli w niej sporo ponad dwa razy więcej punktów od rywali i do przerwy prowadzili 60-30. Trzecia odsłona przyniosła powiększenie dystansu dzielącego oba zespoły do ponad czterdziestu punktów (87-46), a mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 110-65 (22-14, 38-16, 27-16, 23-19).

MUKS 1811 Unia: Kamil Jewuła 26, Kamil Kucharski 20, Mateusz Pochroń 14, Andrzej Schabowski 14, Mikołaj Ciesielski 11, Kamil Górecki 8, Michał Moskal 8, Bartłomiej Kras 5, Grzegorz Idziak 4.

Prowadzona przez trenera Michała Skowrona drużyna kadetów „A” MUKS 1811 Unii Tarnów, w rozegranym awansem spotkaniu piątej kolejki, zagrała w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg i zakończyła się jednopunktową wygraną naszego zespołu. Niestety, w trzeciej kwarcie tarnowianie zagrali słabo w ataku, co w połączeniu ze sporą liczbą prostych strat przełożyło się na szesnastopunktową porażkę w tej części meczu. W końcowych dziesięciu minutach koszykarze MUKS 1811 Unii nie byli już w stanie odrobić tych strat i przegrali 59-70 (17-16, 12-12, 12-28, 18-14).

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 17, Kacper Maniawski 11, Mikołaj Ciesielski 8, Adrian Boduch 7, Brajan Sowa 6, Dominik Podraza 4, Adrian Szumlański 4, Michał Knapik 1, Dominik Machala 1, Kacper Plebanek 0.

Zwycięstwa nie udało się również odnieść trenowanym przez Łukasza Stawarza kadetom „B” MUKS 1811 Unii Tarnów, którzy zagrali w swojej hali z UKS Regis Wieliczka. Mecz od początku toczył się pod dyktando gości, którzy już w pierwszej kwarcie okazali się skuteczniejsi od gospodarzy o dziesięć punktów. W kolejnych minutach ekipa z Wieliczki systematycznie powiększała przewagę, zwyciężając 108-66 (27-17, 23-11, 28-16, 30-22). Gospodarzom nie pomogła nawet bardzo skuteczna gra Grzegorza Idziaka, który zdobył ponad 60 proc. punktów dla MUKS 1811 Unii.

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 41, Adrian Szumlański 14, Dominik Podraza 6, Przemysław Gołąb 3, Maksymilian Sereda 2, Arkadiusz Cholewa 0, Wojciech Gancarz 0, Krzysztof Idziak 0, Filip Robak 0, Szymon Skrzypek 0.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowała w wyjazdowych meczach weekendowych drużyna kadetek „B” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, której trenerką jest Debora Sajdak. W piątek tarnowianki zmierzyły się z MOSiR Bochnia. O losach spotkania praktycznie przesądziła już pierwsza kwarta, przegrana przez nasz zespół różnicą osiemnastu punktów. W drugiej „ćwiartce” gra była znacznie bardziej wyrównana, ale po trzydziestu minutach Pałac przegrywał 45-81. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MOSiR 96-66 (31-13, 19-14, 31-18, 15-21).

Zupełnie inny przebieg miał rozegrany dzień później mecz z Cracovią 1906 Kraków. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej tarnowianki okazały się lepsze o dziesięć punktów i do przerwy prowadziły 43-32. Kolejne dwie kwarty również zakończyły się wygranymi młodych tarnowianek i w końcowym rozrachunku Pałac zwyciężył 89-68 (17-16, 26-16, 19-15, 27-21).

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 20 i 26, Barbara Śmiertka 14 i 14, Gabriela Wajda 14 i 9, Emilia Bartoszek 9 i 2, Gabriela Ramian 7 i 28, Kaja Woźniak 2 i 5, Wiktoria Zabawa 0 i 5, Nikola Biernat 0 i 0, Maja Galbarczyk 0 i 0, Aleksandra Kopacz 0 i 0, Karolina Korcyl 0 i 0, Sylwia Słowik 0 i -.