Ze zmiennym szczęściem pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ze zmiennym szczęściem pod koszem

Zdecydowana wygrana juniorów i porażka kadetek „B”, tak przedstawia się bilans weekendowych występów młodzieżowych drużyn koszykarskich z naszego miasta. Zawodniczkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie pomogła nawet bardzo dobra skuteczność Gabrieli Wajdy, która zdobyła ponad połowę punktów uzyskanych przez swój zespół.

Prowadzona przez trenera Michała Skowrona ekipa juniorów MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Koroną AGH Kraków. Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak zdecydowanego zwycięstwa tarnowian, którzy po dziesięciu minutach prowadzili tylko 23-18. Już do przerwy przewaga naszej drużyny wzrosła jednak do dwudziestu „oczek” (50-30), po zakończeniu trzeciej kwarty było już natomiast praktycznie po meczu. Tarnowianie prowadzili bowiem w tym momencie 83-44. Ostatnie dziesięć minut znów miało w miarę wyrównany przebieg i mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 103-59 (23-18, 27-12, 33-14, 20-15). Po trzech kolejkach, nasz zespół z dorobkiem dwóch zwycięstw i porażki klasyfikowany jest na czwartym miejscu w tabeli.

MUKS 1811 Unia: Mateusz Pochroń 24, Michał Moskal 21, Kacper Maniawski 20, Mikołaj Ciesielski 17, Andrzej Schabowski 9, Jakub Więckowski 6, Mikołaj Banach 3, Dominik Machala 3, Adrian Boduch 0, Michał Walnik 0.

Gorzej powiodło się prowadzonej przez Jacka Falkowskiego drużynie MKS Pałac Młodzieży Tarnów, rywalizującej o punkty w klasie kadetek „B”. W spotkaniu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej rywalem naszego zespołu była druga drużyna Wisły CanPack Kraków. Początkowe dziesięć minut wskazywało na wygraną tarnowianek, które zdobyły w tym czasie niemal dwa razy więcej punktów od przeciwniczek. Druga kwarta zakończyła się wprawdzie sukcesem zespołu z Krakowa, ale do przerwy Pałac prowadził jeszcze 33-28. Druga połowa również należała do przyjezdnych. Po trzydziestu minutach koszykarki z Krakowa wyszły na prowadzenie 48-46, a mecz zakończył się ich wygraną 71-66 (13-24, 15-9, 20-13, 23-20).

MKS PM: Gabriela Wajda 36, Karolina Korcyl 8, Sylwia Słowik 7, Aleksandra Kopacz 5, Wiktoria Zabawa 4, Ada Klaper 3, Laura Ziaja 3, Inga Hebda 0, Oliwia Iwaniec 0, Emilia Wawrzon 0, Emilia Więcek 0, Julia Zięba 0.