Ze zmiennym szczęściem pod siatką - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ze zmiennym szczęściem pod siatką

Kolejne mecze rozegrały tarnowskie zespoły występujące w drugiej lidze małopolskiej siatkówki mężczyzn. MUKS Sokół Gumniska pokonał u siebie Volleyteam LO Gromnik, ekipa MUKS Iskierki Tarnów w wyjazdowym meczu przegrała natomiast z Kęczaninem II Kęty.

Mecz II ligi małopolskiej siatkówki mężczyzn: MUKS Sokół Gumniska Tarnów - Volleyball LO Gromnik

W pierwszej połowie pierwszego seta pojedynku MUKS Sokół Gumniska z zespołem z Gromnika, na boisku trwała wyrównana walka. Po podwójnej zmianie dokonanej przez grającego trenera Artura Kosarzyckiego, przewagę osiągnęli jednak tarnowianie. W drugiej partii od początku do końca utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie MUKS Sokół Gumniska i ta część meczu również zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. Na początku trzeciego seta, gdy w tarnowskim zespole na boisku pojawili się gracze rezerwowi, siatkarze z Tarnowa prowadzili 7-1. W połowie seta stracili wprawdzie kilka punktów, ale pewnie wygrali tę odsłonę, w całym meczu zwyciężając 3-0 (25-17, 25-20, 25-20).

MUKS Sokół Gumniska: Maciej Kawa, Maciej Kiełtyka, Piotr Krasiński, Mateusz Ludwa, Bartłomiej Praszek, Bartosz Wajda, Mateusz Wajda, Kamil Fryszkowski, Norbert Zając, Tomasz Soprych, Jakub Prusak, Artur Kosarzycki, Dawid Gębala (libero), Kacper Lazarowicz (libero).

Gorzej powiodło się siatkarzom MUKS Iskierki Tarnów, którzy przegrali w Kętach 1-3 (21-25, 21-25, 25-20, 14-25), doznając tym samym pierwszej porażki w wiosennej edycji drugiej ligi małopolskiej. Pierwsze dwa sety miały bardzo podobny przebieg. W początkowej ich fazie ekipa trenera Andrzeja Łosia osiągała wyraźną, sięgającą nawet pięciu punktów, przewagę, której nie potrafiła jednak dowieźć do końca. – Chłopcy zagrali bardzo fajnie, ale w końcówkach brakowało im zimnej głowy. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie pojawił się u nich strach przed zwycięstwem i nie potrafili dowieźć przewagi do końca – mówi Andrzej Łoś. W trzecim secie tarnowianie nie pozwolili gospodarzom na skuteczny finisz, doprowadzając do wyniku 2-1. Podrażniło to chyba siatkarzy z Kęt, którzy w czwartej partii bezapelacyjnie przeważali na boisku. – Przegraliśmy to spotkanie, ale ze względów szkoleniowych mogę być zadowolony. Tym bardziej, że w wyjściowej szóstce było tylko dwóch seniorów – podsumował mecz, Andrzej Łoś.

MUKS Iskierka: Filip Babiec, Miłosz Tyrka, Grzegorz Rubacha, Michał Gawron, Maksymilian Janik, Domingo Gromniak, Mateusz Nowak, Wojciech Rubacha, Adrian Lachowicz, Przemysław Rura, Piotr Zyguła, Karol Czarnecki, Nikodem Zacharek (libero), Gabriel Skrzypek (libero).