Zespół z Libiąża znów lepszy o pięć bramek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zespół z Libiąża znów lepszy o pięć bramek

W trzecim meczu finałowej grupy małopolskiej ligi młodzików w piłce ręcznej, drugi zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmował w hali Szkoły Podstawowej nr 23, UKS Czwórkę Libiąż. Tarnowianie przegrali to spotkanie 20-25 (9-10) i pozostają bez zwycięstwa w drugiej fazie rozgrywek.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna) - drugi zespół

Mecz rozpoczął się od dwóch bramkowych akcji gości, ale w 7 min po rzucie Jakuba Firleja i dwóch trafieniach Jakuba Wzorka, było 3-2 dla ekipy trenera Pawła Pecki. W 11 min Filip Klucznik powiększył rozmiary prowadzenia Pałacu do dwóch bramek (5-3). W kolejnym fragmencie meczu, tarnowianie znów odpowiedzieli dwoma celnymi rzutami na trafienie libiążan i w 19 min po akcji Jakuba Firleja wygrywali 8-5. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zawodników UKS Czwórka. Cztery minuty później goście doprowadzili do remisu 8-8, a dzięki dwóm trafieniom Łukasza Kuberskiego do przerwy prowadzili 10-9.

W 31 min dwie kolejne bramki Łukasza Kuberskiego spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik 10-13. Dwie minuty później było 12-13, a dwie bramkowe akcje Jakuba Firleja doprowadziły w 36 min do remisu 14-14. Dwie minuty później notowano rezultat 16-16, w 41 min Pałac przegrywał jednak 16-20. Na pięć minut przed końcem, Krystian Bielecki zmniejszył straty naszej „siódemki” do dwóch trafień (19-21), a w 47 min na tablicy pojawił się wynik 20-22. Trzy ostatnie bramki rzucili jednak przyjezdni, dzięki czemu podobnie jak w pierwszej rundzie zwyciężyli różnicą pięciu „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Wzorek 7, Jakub Firlej 5, Kacper Bielecki 3, Mikołaj Denisiuk 3, Michał Klucznik 2, Aleks Bouchahdane 0, Kacper Jeż 0, Jakub Maślanka 0.