Zgodnie z oczekiwaniami wygrał Pawełczak - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zgodnie z oczekiwaniami wygrał Pawełczak

Żużlowiec bydgoskiej Polonii, Maksymilian Pawełczak pewnie triumfował w rozegranym wczoraj na torze w Tarnowie turnieju dziewiątej rundy Pucharu GKSŻ w klasie 250 cc. Drugie miejsce zajął Paweł Sitek z Ostrovii Ostrów Wielkopolski, a trzeci był Kevin Nycza ze Stali Gorzów Wielkopolski.

Zawody żużlowe na torze w Tarnowie

Wygrana reprezentanta Polonii nie jest żadną niespodzianką. Było to bowiem siódme już jego zwycięstwo w ósmych zawodach z tego cyklu (turniej w Zielonej Górze został odwołany ze względu na zły stan toru). O zdecydowanej przewadze bydgoszczanina najlepiej świadczy fakt, że uzyskał on na tarnowskim torze cztery najlepsze czasy.

Łącznie Maksymilian Pawełczak wystąpił w tegorocznym Pucharze GKSŻ w 40 wyścigach, z których wygrał 38. W pozostałych dwóch biegach przyjeżdżał natomiast na metę jako drugi. Zdobył więc 118 na 120 możliwych punktów, a jego średnia biegopunktowa wynosi 2.95 pkt.

O drugim miejscu we wczorajszych zawodach zadecydował dodatkowy wyścig, w którym Paweł Sitek z Ostrovii Ostrów Wielkopolski po raz drugi tego dnia okazał się szybszy od Kevina Nycza ze Stali Gorzów Wielkopolski (wcześniej pokonał go w drugim wyścigu).