„Złota” inauguracja sezonu tarnowskich lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Złota” inauguracja sezonu tarnowskich lekkoatletów

W dniach 21 – 22 maja w podradomskich Kozienicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych Juniorów w Lekkiej Atletyce. Na zawodach tych wystartowali najmłodsi zawodnicy sekcji LA tarnowskiego „START-u”: Agnieszka Kozioł, Bartłomiej Hajnysz, Tomasz Pietruszka, Michał Wrzeszcz oraz dziesięcioletni Piotr Duda. Dla zawodników z naszego miasta była to impreza inaugurująca sezon 2011 na lekkoatletycznych obiektach. Pięcioosobowa ekipa z Tarnowa, pod okiem swojego trenera Bartłomieja Tott, wywalczyła na tych mistrzostwach aż siedem medali: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

Wielkie medalowe boje rozpoczął Bartosz Hajnysz, który w konkurencji pchnięcia kulą nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal. Warto zaznaczyć że w tej konkurencji, w swojej klasie startowej Bartek jest niepokonany od trzech lat. Podobnie było w konkurencji rzutu dyskiem, gdzie Bartek także nie dał szans swoim rywalom i zajął pierwsze miejsce. To jednak nie był koniec jego sukcesów ponieważ w drugim dniu zawodów rozegrano konkurs rzutu oszczepem, gdzie Bartek po zaciętej i pięknej walce uplasował się na drugim miejscu i do dwóch złotych krążków dołożył jeszcze srebrny. Bardzo dobre wyniki we wszystkich trzech konkurencjach sprawiły, że wśród najlepszych miotaczy całego turnieju Bartek uplasował się na piątym miejscu.

Kolejne medale do swojego sportowego dorobku dorzuciła Agnieszka Kozioł, która startowała w biegach sprinterskich. W pierwszym swoim starcie, biegu na 100m, Agnieszka musiała się zadowolić z miejsca, którego sportowcy nie lubią najbardziej, a więc czwartego. Znacznie lepiej było już w następnej konkurencji. Na dystansie 400m tarnowska zawodniczka była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal. Ostatnią konkurencją do której Agnieszka przystąpiła z drobną kontuzją kolana, był bieg na 200m rozgrywany drugiego dnia zawodów. W biegu tym Agnieszka pokazała niesamowity sportowy charakter i pomimo narastającego bólu w kolanie ukończyła bieg zajmując w nim trzecie miejsce.

Ostatnie dwa medale do osiągnięć tarnowskiej ekipy dołożył najmłodszy jej zawodnik Piotr Duda. W klasyfikacji końcowej najlepszych wśród najmłodszych zawodników Mistrzostw Polski w Kozienicach Piotruś zajął trzecie miejsce w konkurencjach rzutu dyskiem i rzutu oszczepem.