Złote tarnowianki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Złote tarnowianki

Złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski wywalczyły studentki tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W decydującym starciu tarnowianki pokonały zespół AZS AGH Kraków 3:1.

- Cały zespół stanął na wysokości zadania. Oddaliśmy tylko pierwszego seta. W przerwie omówiliśmy jednak popełnione błędy, zaczęliśmy grać twardo i konsekwentnie, co przyniosło nam cenną, historyczną wygraną – relacjonował po meczu trener Jan Salamon.

Spotkanie rozgrywane w Krakowie na obiektach AGH Kraków, rozpoczęło się od zwycięstwa w pierwszym secie krakowskich studentek (do 22). W kolejnych partiach dominowały już jednak „akademiczki” z Tarnowa, wygrywając je do 17, 19 i 21 punktów (w finale gra toczy się do trzech wygranych setów).

Teraz przed siatkarkami PWSZ rozgrywki półfinałowe strefy C Akademickich Mistrzostw Polski i walka o awans do finału.