Złoto dla Arkadiusza Dziarmagi w Pucharze Czech - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Złoto dla Arkadiusza Dziarmagi w Pucharze Czech

Arkadiusz Dziarmaga, zawodnik Błękitnych-MPEC, zdobył złoto podczas Pucharu Czech, który rozegrano w Ostrawie. W zawodach wzięło udział ponad 400 osób, reprezentantów Czech, Słowacji, Polski i Rosji.

W pucharze wystartowało trzech tarnowskich judoków, zawodników Błękitnych-MPEC. Arkadiusz Dziarmaga, w wadze do 81 kg, stoczył pięć pojedynków, wygrywając wszystkie na punkty. W eliminacjach pokonał kolejno Marka Nesvadba z Teplic, Monsur Torloev z Pragi, Dawida Sokoła z Wolbromia. W półfinale pokonał Sebastiana Gwoździa z Czarnych Bytom, w finale zmierzył się z zawodnikiem z Mongolii, Chuluunbaatara Temuujin. Bardzo dobrze, w wadze do 73 kg, zaprezentował się Bartek Jurkiewicz, zajmując miejsce tuż za podium. Rywalizujący podobnie jak Arek w wyższej kategorii wiekowej Bartek stoczył pięć pojedynków, z czego trzy rozstrzygnął na swoją korzyść przed upływem regulaminowego czasu. Dziewiątą lokatą zakończył swój udział Dawid Reneson. Startujący w wadze do 66 kg junior młodszy stoczył cztery pojedynki, dwa wygrywając.