„Złoto” dla wychowanki trenera Jasicza - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Złoto” dla wychowanki trenera Jasicza

W zakończonych w niedzielę w Bydgoszczy lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy do lat 23, jeden z trzech złotych medali dla naszej reprezentacji zdobyła kobieca sztafeta 4x400 metrów. Na trzeciej zmianie pobiegła w niej wychowanka tarnowskiego trenera Ryszarda Jasicza, niespełna 21-letnia, Mariola Karaś.

Znany tarnowski szkoleniowiec wypatrzył ją podczas zawodów szkolnych i aby namówić młodą biegaczkę do podjęcia treningów specjalnie pojechał do Olszyn. Jego podróż trwała nieco dłużej niż zakładał. Udał się bowiem do Olszyn w gminie Wojnicz, tymczasem okazało się, że Mariola Karaś owszem mieszka w Olszynach, ale tych położonych w gminie Rzepiennik Strzyżewski.

Wszystko skończyło się jednak dobrze i po ukończeniu nauki w tamtejszym gimnazjum, uczestniczka „złotej” sztafety trafiła do II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. W 2013 roku jako zawodniczka MLUKS Tarnów wywalczyła w Łodzi drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dystans 400 metrów pokonała wówczas w czasie 55.86 s, jej aktualny rekord życiowy to 52.95 s. Wynik ten osiągnęła ona podczas niedawnych Mistrzostw Polski do lat 23 w Suwałkach, w których nie tylko zdobyła srebrny medal na 400 metrów, ale i była trzecia w biegu na 200 metrów.

Mariola Karaś jest obecnie studentką fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i reprezentuje barwy AZS AWF Kraków.