Złoty i brązowy medal Emilii Nizio - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Złoty i brązowy medal Emilii Nizio

Z dwoma medalami: złotym w deblu i brązowym w singlu, wróciła uczennica czwartej klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Emilia Nizio z rozgrywanych w Piotrkowie Trybunalskim, letnich Mistrzostw Polski krasnali i krasnalek (zawodniczek i zawodników do lat dziesięciu) w tenisie.

W turnieju singlowym, zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów rozstawiona była z numerem drugim. Zawody rozpoczęła od pewnego zwycięstwa 4-0, 4-0 z Nadią Jasińską z MMKT Łęczyca. W kolejnych dwóch pojedynkach oddała rywalkom jedynie trzy gemy, pokonując 4-0, 4-2 Małgorzatę Bajorek z Grzegórzeckiego Kraków i 4-0, 4-1 Inkę Wawrzkiewicz z STC Sopot.

Ćwierćfinałową rywalką Emilii była rozstawiona z numerem ósmym Maja Pawelska z Mostostalu Zabrze. Pierwszy set zakończył się sukcesem tenisistki z Zabrza. W drugim, tarnowianka w pełni kontrolowała już sytuację na korcie, pewnie wygrywając również w tie-breaku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4, 4-0, 10-4 dla Emilii Nizio, która tym samym awansowała do strefy medalowej.

W walce o finał młoda zawodniczka z Tarnowa zmierzyła się z turniejową trzynastką, na co dzień mieszkającą i trenującą w Szwecji, późniejszą zwyciężczynią zawodów, Antoniną Czajką z AT Angie Puszczykowo. Mecz ten od początku nie układał się po myśli Emilii, która przegrała trzy pierwsze gemy. Zdołała wprawdzie doprowadzić do tie-breaka, w nim lepsza okazała się jednak przeciwniczka. Antonina Czajka zdecydowanie wygrała również drugiego seta, zwyciężając ostatecznie 4-3 (1), 4-0.

W grze podwójnej, Emilia Nizio i Natalia Kłys (Grzegórzecki Kraków) rozstawione były z numerem pierwszym. Start w turnieju rozpoczęły od wygranej 4-1, 4-0 z parą Maja Wróbel (Warszawianka) – Pola Wylęga (Orzeł Warszawa). O wiele trudniejszą przeprawę miały w ćwierćfinale, w którym przyszło im zmierzyć się z duetem Maria Wojtaszczyk (Atak Łódź) – Wiktoria Woroniecka (AT Promasters Szczecin). W tie-breaku musiały bronić dwóch piłek meczowych, ostatecznie zwyciężyły jednak 2-4, 4-2, 13-11.

W półfinale Emilii i Natalii przyszło zmierzyć się z Martą Nadajewską (UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski) i Antoniną Czajką, czyli finalistkami turnieju singlowego. Stojący na wysokim poziomie i obfitujący w wiele ciekawych akcji pojedynek zakończył się wygraną turniejowych „jedynek” 3-4 (6), 4-2, 10-6. W finale, pierwszego seta 4-2 wygrały Alicja Koczocik (Orzeł Warszawa) i Maja Pawelska. W drugim tarnowsko-krakowska para zwyciężyła jednak 4-0, aby w tie-breaku pokonać rywalki 10-7. Tym samym Emilia Nizio i Natalia Kłys powtórzyły sukces z halowych Mistrzostw Polski rozegranych w lutym w Puszczykowie. Na uwagę zasługuje fakt, że począwszy od ćwierćfinału przegrywały one pierwszego seta, ale w każdym z trzech pojedynków potrafiły wrócić do meczu i rozstrzygnąć go na swoją korzyść.