Znów szesnaście bramek Oliwii Hołdy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Znów szesnaście bramek Oliwii Hołdy

W przedostatnim meczu małopolskiej ligi młodziczek w piłce ręcznej, grające w swojej hali szczypiornistki MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie pokonały Cracovię, która przyjechała do Tarnowa w sześcioosobowym tylko składzie.

Młodziczki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwszą bramkę zdobyła wprawdzie w 1 min Lena Barnaś, ale było to jedyne w tym meczu prowadzenie „siódemki” z Krakowa. W 8 min po akcji Aleksandry Leśniak, Pałac prowadził już 6-1, a sześć minut później, Julia Leśniak doprowadziła do wyniku 11-2. Między 12 a 18 minutą tarnowianki zdobyły osiem bramek (cztery z nich były dziełem Oliwii Hołdy) nie tracąc żadnej i po rzucie Liliany Tai wygrywały 20-4. Trzy minuty później ta sama zawodniczka powiększyła przewagę Pałacu do osiemnastu bramek (23-5), a do przerwy tarnowianki wygrywały 25-8.

W 29 min po drugim po przerwie trafieniu Oliwii Kozłowskiej było 29-8. Po okresie wyrównanej gry, w 38 min notowano wynik 33-12 (wszystkie w tym okresie bramki dla przyjezdnych zdobyła Oliwia Dziubka, która zakończyła spotkanie z dorobkiem dziesięciu trafień). W 39 min Pałac wygrywał jednak 36-12, a dwie minuty później po akcji Oliwii Hołdy na tablicy pojawił się rezultat 43-13. Dalsze minuty również przebiegały przy zdecydowanej przewadze tarnowianek i w 48 min po trzech z rzędu trafieniach Oliwii Hołdy było 52-15. W tym momencie zawodniczka Pałacu miała na koncie o jedną bramkę więcej niż cały zespół Cracovii. W końcówce meczu krakowianki dwukrotnie trafiły jednak do siatki, nieznacznie wygrywając rzutową rywalizację z tarnowską rozgrywającą. Mecz zakończył się wygraną Pałacu 52-17 (25-8), a Oliwia Hołda powtórzyła swój wynik ze spotkania w Krakowie, w którym również zdobyła 16 bramek.

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Chrystyniak – Oliwia Hołda 16, Aleksandra Leśniak 7, Julia Wajda 6, Aleksandra Czapla 5, Julia Kasprzykowska 5, Julia Leśniak 4, Oliwia Kozłowska 3, Karolina Chrobak 2, Liliana Tai 2, Kamila Zając 2, Nikola Czupryna, Amelia Maślanka, Wiktoria Ocłoń, Laura Podgórska, Patrycja Wentrych.