Znów wyrównany mecz z Koroną - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Znów wyrównany mecz z Koroną

Na inaugurację rewanżowej rundy spotkań w trzeciej lidze koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzył się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Koroną 1919 Kraków. Podobnie jak pierwszy mecz ten zespołów, wczorajszy pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg (w Krakowie Unia wygrała 70-69) i zakończył się jednopunktową porażką gospodarzy.

Kosz i piłka do koszykówki

O rezultacie spotkania w dużej mierze zadecydowała pierwsza kwarta, którą przyjezdni wygrali różnicą 15 „oczek”. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Jarosława Mosio odrobili większość tych strat i do przerwy przegrywali tylko 31-36.

Trzecia, najbardziej wyrównana, „ćwiartka” zakończyła się jednopunktową wygraną MUKS 1811 Unii i po trzydziestu minutach notowano wynik 46-50. W końcowych dziesięciu minutach tarnowianie jeszcze bardziej przybliżyli się do rywala, ostatecznie przegrali jednak 64-65 (12-27, 19-9, 15-14, 18-15).

MUKS 1811 Unia: Jakub Kocan 20, Kacper Maziarz 15, Oskar Tomasik 9. Daniel Sikora 5, Igor Szczerba 5, Szymon Hajdo 3, Rodion Plekhanov 3, Stanisław Boduch 2, Michał Korus 2, Wojciech Foltak 0.