Żużlowcy potwierdzili grupowy prymat - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Żużlowcy potwierdzili grupowy prymat

W środę w Krośnie rozegrane zostały zaległe zawody czwartej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu (tamtejszy KSM zorganizował je w zastępstwie Orła Łódź). Młodzi zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów, podobnie jak we wtorek, zajęli w nich drugie miejsce, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów.

Tarnowianie rozpoczęli starty od porażki 2-4 z parą forBET Włókniarza Częstochowa. Pierwszy w tym wyścigu linię mety minął Michał Gruchalski, drugi był Patryk Rolnicki, trzeci Adrian Woźniak, a ostatni Dawid Rempała.

W kolejnym wyścigu, zadanie Mateusza Cierniaka i Dawida Rempały polegało jedynie na tym, aby dojechać do mety. Ich rywalami mieli być w tym biegu zawodnicy gospodarzy, ale Konrad Stec przedstawił zwolnienie lekarskie, a Dawid Stec po defekcie w pierwszym wyścigu wycofał się z zawodów.

W kolejnej gonitwie z udziałem naszych zawodników metę przekroczyli tylko Patryk Rolnicki i Mateusz Cierniak (w takiej właśnie kolejności). Przemysław Giera z ROW Rybnik został bowiem wykluczony, a jego klubowy kolega Lars Skupień zaliczył defekt.

Wyścig dwunasty zakończył się podwójną porażką naszej pary. O pechu mówić mógł w nim Patryk Rolnicki, któremu zdefektował motor, gdy jechał na pierwszej pozycji. Bieg zakończył się wygraną Oskara Bobera, który pokonał Emila Peronia (obaj Speed Car Motor Lublin) oraz Dawida Rempałę.

W biegu piętnastym, tarnowianie po raz trzeci tego dnia zdobyli pięć punktów, tym razem jednak po walce z rywalami. Bieg ten wygrał Mateusz Cierniak, wyprzedzając Patryka Rolnickiego oraz zawodników Orła Łódź: Jakuba Miśkowiaka i Macieja Kuromonowa.

Na zakończenie para Grupy Azoty Unii rywalizowała z duetem Stali Rzeszów. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli rzeszowianie. Pierwszy na mecie zameldował się bowiem Aureliusz Bieliński, drugi był Mateusz Cierniak, trzeci Michał Curzytek, a ostatni Dawid Rempała.

Wyniki

1. Car Speed Motor Lublin – 27 pkt. – Emil Peroń 7 (2,1,2,2), Oskar Bober 10 (3,3,3,1), Wiktor Lampart 10 (3,3,2,2)

2. Grupa Azoty Unia Tarnów – 20 pkt. – Dawid Rempała 3 (0,2,1,0), Patryk Rolnicki 7 (2,3,d,2), Mateusz Cierniak 10 (3,2,3,2)

3. forBET Włókniarz Częstochowa – 19 pkt. – Adrian Woźniak 2 (1,-,1,d), Mateusz Świdnicki 2 (-,0,0,2), Bartosz Świącik 6 (3,-,-,3), Michał Gruchalski 9 (3,2,3,1)

4. Stal Rzeszów – 18 pkt. – Michał Curzytek 9 (3,2,3,1), Aureliusz Bieliński 9 (2,2,2,3), Mateusz Rząsa ns

5. Orzeł Łódź – 17 pkt. – Eryk Borczuch 2 (0,1,1), Mateusz Błażykowski 5 (1,1,3), Maciej Kuromonow 1 (1,0), Jakub Miśkowiak 9 (2,3,3,1)

6. ROW Rybnik – 16 pkt. – Mateusz Tudzież 2 (0,1,1,0), Lars Skupień 9 (3,d,3,3), Przemysław Giera 5 (2,w,1,2)

7. KSM Krosno – 6 pkt. – Daniel Bajor 0 (d,-,-,-), Krystian Stefanów 6 (1,1,2,2), Konrad Stec ns

Rywalizację w grupie „B” wygrali zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów – 33 pkt., a kolejne miejsca zajęły: 2. ROW Rybnik – 26.5 pkt., 3. Speed Car Motor Lublin – 24 pkt., 4. Orzeł Łódź – 23 pkt. (+133), 5. forBET Włókniarz Częstochowa – 23 pkt. (+126), 6. Stal Rzeszów – 16.5 pkt., 7. KSM Krosno – 1 pkt.