Żużlowe rozmaitości - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Żużlowe rozmaitości

W sobotę nie udało się wprawdzie rozegrać w Tarnowie zaległego meczu drugiej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej, nie oznacza to jednak, że żużlowcy Unii Tarnów mieli wolny weekend. Timo Lahti rywalizował bowiem w SEC Challenge, a młodzieżowcy w zawodach drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Żużlowiec Unii Tarnów

Pogoda najwyraźniej nie sprzyja w tym roku tarnowskim kibicom żużla. Ze względu na opady deszczu już po raz drugi odwołany został mający się odbyć na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach ligowy pojedynek „Jaskółek” z Polonią Piła. Nowy termin meczu drugiej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej zostanie ustalony przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Timo Lahti był o krok od awansu do tegorocznego cyklu Mistrzostw Europy SEC (Speedway European Championship). W rozegranym w niedzielę w łotewskim Daugavpils, turnieju SEC Challenge, zajął on szóste, pierwsze niepremiowane awansem, miejsce. W fazie zasadniczej, reprezentujący Szwecję, zawodnik z Finlandii, podobnie jak trzej inni żużlowcy zdobył 9 pkt. W tej sytuacji o kolejności na miejscach 4-7 decydować musiał dodatkowy bieg. Wygrał go Kacper Woryna przed zawodnikiem gospodarzy, Jewgienijem Kostygowem (ta dwójka wywalczyła awans), Timo Lahtim oraz Bartłomiejem Kowalskim.

Juniorzy mościckiego klubu rywalizowali wczoraj na torze w Lublinie w turnieju drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody zakończyły się sukcesem miejscowego Motoru – 49 pkt. Drugie miejsce zajęli juniorzy Orlen Cellfast Wilków Krosno – 30 pkt., a trzecie miejsce zajęli tarnowianie – 20 pkt., wyprzedzając Texom Stal Rzeszów – 19 pkt. W tarnowskim zespole najlepszy okazał się Jan Heleniak – 7 pkt. (3,0,1,2,1), Po pięć punktów zdobyli Miłosz Grygolec (w,1,1,3,0) oraz Jan Rachubik (w,1,1,2,1), trzy „oczka” w trzech startach wywalczył Piotr Wardzała (0,1,2), a z zerowym dorobkiem punktowym zakończył turniej Sebastian Madej (0,-,0.-. -).