Zwycięska inauguracja w Centralnej Lidze Juniorek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięska inauguracja w Centralnej Lidze Juniorek

Rozpoczął się nowy sezon w czwartej grupie Centralnej Ligi Juniorek U-16 w piłce nożnej. W pierwszym meczu TS Iskra Tarnów pokonała na wyjeździe 5-2 (1-2) UKS Wisła Kraków.

Młode piłkarki TS Iskra Tarnów

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się po myśli tarnowianek, wynik otworzyła bowiem w 14 min Wiktoria Bodzioch. Dalsze minuty pierwszej połowy przebiegały jednak pod dyktando rywalek. Efekt tego był taki, że po strzałach Julii Bieniek (21 min) oraz Joanny Król (35 min), na przerwę oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodyń.

Krakowianki nie cieszyły się jednak tym prowadzeniem zbyt długo. Już w 46 min, a więc sześć minut po wznowieniu gry po przerwie, do drugiego tego dnia remisu doprowadziła Martyna Susz. Potem w krótkim odstępie czasu piłkarki TS Iskra zdobyły kolejne dwie bramki – w 50 min po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Wiktoria Bodzioch, a w 55 min między słupki trafiła Julia Damian – wychodząc na prowadzenie 4-2. Wygraną naszej drużyny przypieczętowała w 78 min Aleksandra Słowik.

TS Iskra: Barbara Zawisza – Julia Pabian, Julia Damian, Natalia Gala, Gabriela Więcław, Aleksandra Dziurda, Olga Wulkowicz, Joanna Horodyska (63 Dominika Baran), Martyna Susz, Wiktoria Bodzioch, Aleksandra Słowik.