Zwycięska inauguracja w Łodzi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięska inauguracja w Łodzi

Od wyjazdowego zwycięstwa 28-25 (15-11) z beniaminkiem, Politechniką Anilaną Łódź rozpoczęli sezon pierwszoligowi szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tarnowskiej drużynie był zdobywca dziewięciu bramek, Łukasz Nowak.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Daniela Dutki, ale w 6 min było 3-1 dla gospodarzy. W 11 min Michał Kubisztal doprowadził do remisu 5-5 i przez dziesięć kolejnych minut żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi większej niż jednobramkowa. W 21 min na tablicy pojawił się wynik 9-9. Dwie bramki Łukasza Nowaka oraz trafienie Emiliana Jewuły, spowodowały jednak, że w 25 min tarnowianie wygrywali 12-9, a trzy minuty później po dwóch kolejnych bramkowych akcjach Łukasza Nowaka ich przewaga wzrosła do czterech goli (14-10). Wspomnieć trzeba, że w 22 min, w konsekwencji trzeciego dwuminutowego wykluczenia, czerwoną kartką ukarany został Jakub Kowalik

Między 34 a 36 min podopieczni trenera Ryszarda Tabora zdobyli trzy bramki z rzędu (dwie rzucił Damian Misiewicz, trzecia była dziełem Alberta Sanka), doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 19-12. Skuteczna gra duetu Bartosz Pawlak – Kamil Witkowski, pozwoliła gospodarzom na zmniejszenie w 45 min strat do czterech trafień (17-21). Dwie minuty później po rzutach Damiana Misiewicza i Michała Kubisztala było jednak 17-23, a w 51 min po rzucie karnym Daniela Dutki tarnowianie ponownie prowadzili różnicą siedmiu „oczek” (26-19). Jeszcze na cztery minuty przed końcem było 28-22 dla SPR PWSZ, trzy trafienia Szymona Krajewskiego zmniejszyły straty łodzian do trzech trafień.

Politechnika Anilana Łódź – SPR PWSZ Tarnów 25-28 (11-15)

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Łukasz Nowak 9, Michał Kubisztal 5, Daniel Dutka 4, Damian Misiewicz 4, Emilian Jewuła 3, Albert Sanek 2, Jakub Kowalik 1, Łukasz Kucharzyk, Krzysztof Mogielnicki, Bartosz Niemiec, Jakub Spieszny, Marcin Wajda.