Zwycięstwo MUKS 1811 Unii i porażka MKS PM - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo MUKS 1811 Unii i porażka MKS PM

Kolejne spotkania rozegrały seniorskie koszykarskie zespoły z Tarnowa. Drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów przegrały u siebie z Ikarem Niepołomice. Grający w trzeciej lidze koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w wyjazdowym spotkaniu pokonali natomiast MKS Gorlice. Mecze te zakończyły się bardzo podobnymi wynikami.

Pojedynkowi koszykarek MKS Pałac Młodzieży Tarnów towarzyszył pewien „smaczek”. W zespole z Niepołomic wystąpiła bowiem Debora Sajdak, będąca równocześnie trenerką drużyny młodziczek Pałacu. W 2 min po rzucie Pauliny Liszki tarnowianki prowadziły 4-3, dwie minuty później było jednak 10-4 dla Ikara. W 13 min po sześciu z rzędu punktach Aliny Kłosowicz na tablicy pojawił się rezultat 13-16. Dwie minuty później podopieczne trenera Mariusza Siedlika przegrywały 17-20, pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie ich siedmiopunktową porażką. Druga część meczu rozpoczęła się od dziesięciu z rzędu punktów przyjezdnych i w 14 min było już 21-38. W 18 min Julia Świętochowska doprowadziła do wyniku 31-43, a na początku 20 min po pięciu z rzędu punktach, najskuteczniejszej w tarnowskiej zespole, Aliny Kłosowicz Pałac przegrywał tylko 36-45. Ostatnie w pierwszej połowie punkty zdobyły jednak niepołomiczanki i do przerwy Ikar wygrywał 48-36.

W 23 min przyjezdne prowadziły 57-36. W odpowiedzi dziesięć kolejnych punktów zdobyły tarnowianki i w 28 min po rzucie Aliny Kłosowicz strata Pałacu zmalała do jedenastu „oczek” (46-57). W końcówce trzeciej kwarty znów skuteczniejsze były jednak koszykarki z Niedomic i po czterech kolejnych punktach Debory Sajdak po trzydziestu minutach wygrywały one 64-47. W 35 min przewaga Ikara wzrosła do dwudziestu pięciu punktów (49-74). W ostatnich minutach tarnowianki zmniejszyły nieco straty, przegrywając 66-86 (21-28, 15-20, 11-16, 19-22).

MKS Pałac Młodzieży: Alina Kłosowicz 26, Patrycja Liszka 15, Sylwia Siedlik 7, Julia Świętochowska 6, Gabriela Boguszewska 4, Weronika Skrabacz 4, Martyna Kolbusz 2, Julia Węglarz 2, Patrycja Kwiek 0.

W trzeciej lidze mężczyzn trwa zwycięska seria MUKS 1811 Unii Tarnów. Ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka, pokonując w czwartej kolejce w Gorlicach tamtejszy MKS, odniosła czwarte zwycięstwo. Warto dodać, że dla gorliczan była to pierwsza przegrana w sezonie. Pierwsza kwarta nie zapowiadała takiego rozstrzygnięcia, w pierwszych dziesięciu minutach dziewięciopunktową przewagę wypracowali sobie bowiem gospodarze. W drugiej „ćwiartce” obraz wydarzeń w gorlickiej hali uległ jednak diametralnej zmianie. Dzięki dobrej grze w obronie, tarnowianie pozwolili rywalom na zdobycie tylko ośmiu punktów. Sami rzucili ich natomiast dwadzieścia cztery i do przerwy prowadzili 41-34.

Trzecia część meczu miała wyrównany przebieg i po jej zakończeniu koszykarze MUKS 1811 Unia wygrywali 63-55. W końcowych dziesięciu minutach, tarnowianie nie tylko nie roztrwonili tej przewagi, ale powiększyli ją o kolejne dziesięć „oczek”, zwyciężając ostatecznie 86-68 (17-26, 24-8, 22-21, 23-13). Warto dodać, że blisko połowę punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył w tym meczu Jacek Sulowski.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 40, Dominik Niemczura 17, Michał Skowron 13, Paweł Zaczkiewicz 8, Piotr Badełek 2, Dawid Łazarz 2, Andrzej Miczek 2, Błażej Niepsuj 2, Sebastian Bogusz 0, Mateusz Kozdroń 0.