Zwycięstwo i porażka juniorów starszych MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo i porażka juniorów starszych MUKS 1811 Unii

Dwa mecze ma już za sobą występująca w małopolskiej lidze juniorów starszych drużyna koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. Bilans dotychczasowych występów podopiecznych trenera Łukasza Stawarza to wygrana i porażka.

Piłka do koszykówki

Na inaugurację sezonu, tarnowianie zmierzyli się w Gorlicach z tamtejszym MKS-em. Po pierwszej kwarcie, która przyniosła czteropunktową wygraną naszego zespołu, druga część meczu zakończyła się remisowo i do przerwy ekipa trenera Łukasza Stawarza prowadziła 37-33. Po trzydziestu minutach przewaga tarnowian zmalała do dwóch tylko „oczek” (55-53), w ostatniej kwarcie koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów znów okazali się jednak skuteczniejsi, zwyciężając ostatecznie 71-64 (16-12, 21-21, 18-20, 21-16).

W sobotę ekipa MUKS 1811 Unii zagrała na wyjeździe z Wisłą Kraków. Pierwsza kwarta zapowiadała wyrównaną rywalizację, po dziesięciu minutach tarnowianie prowadzili bowiem 21-20. Do przerwy było już jednak 43-31 dla Wisły i jak się potem okazało były to minuty decydujące o losach spotkania. W pozostałych dwóch kwartach na boisku trwała już wyrównana walka i mecz zakończył się wygraną Wisły 71-54 (20-21, 23-10, 12-9, 16-14). O porażce MUKS 1811 Unii zadecydowała w dużej mierze słaba skuteczność rzutów wolnych, tarnowianie wykorzystali zaledwie 18 z 49 prób.

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 15 i 9, Mikołaj Ciesielski 14 i 6, Igor Michalski 9 i 8, Mateusz Pochroń 9 i 11, Jakub Więckowski 9 i 0, Mikołaj Liszka 7 i 0, Andrzej Schabowski 6 i 6, Mikołaj Wróbel 2 i 11, Adrian Boduch 0 i 2, Michał Walnik 0 i 0, Sebastian Szabaciuk – i 1, Adrian Szumlański – i 0.

Dzisiaj juniorów starszych MUKS 1811 Unii Tarnów czeka trzeci pojedynek o ligowe punkty. W rozpoczynającym się o godz. 18.30 spotkaniu zmierzą się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z UKS Regis Wieliczka.