Zwycięstwo i porażka młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo i porażka młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii

Wyjazdowa wygrana kadetów i domowa porażka młodzików tak przedstawia się bilans ostatnich meczów młodzieżowych drużyn koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów.

Prowadzona przez trenera Dominika Niemczurę drużyna młodzików, w drugim meczu rundy rewanżowej zmierzyła się na wyjeździe z UKS Kadet Oświęcim. Po pierwszej kwarcie wydawało się, że tarnowianie zwycięstwo mają już praktycznie „w kieszeni”. Pozwolili bowiem gospodarzom na zdobycie tylko dwóch punktów, podczas gdy sami zakończyli tę część meczu z dorobkiem siedemnastu „oczek”. Do przerwy przewaga MUKS 1811 Unii zmalała jednak do dziewięciu punktów, nasz zespół prowadził 26-17. Po zmianie stron historia powtórzyła się. W trzeciej kwarcie w hali oświęcimskiej Szkoły Podstawowej nr 8 dominowali tarnowianie, w ostatniej wyraźnie skuteczniejsi okazała się natomiast drużyna z Oświęcimia. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 71-58 (17-2, 9-15, 27-12, 18-29).

MUKS 1811 Unia: Wojciech Gancarz 25, Kacper Maziarz 17, Mateusz Baziak 10, Szymon Kubaka 6, Jakub Kocan 4, Hubert Bartkowski 2, Adam Nowakowski 2, Mikołaj Ochwat 2, Krzysztof Rachwał 2, Daniel Sikora 1, Nikodem Badełek 0, Filip Kawa 0.

Drużyna młodzików, której szkoleniowcem jest Jarosław Mosio, rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach spotkaniem z UKS Regis Wieliczka rozpoczęła rundę rewanżową. Pierwsze dwie kwarty niedzielnego pojedynku należały wprawdzie do gości, ale zespół z Wieliczki nie osiągnął w nich zdecydowanej przewagi i do przerwy prowadził tylko 36-25. Po przerwie wyższość przyjezdnych była już jednak bardzo wyraźna. Po trzydziestu minutach UKS Regis miał blisko dwa razy więcej punktów od naszej drużyny (35-68), a po zakończeniu meczu na tablicy pojawił się korzystny dla wieliczan rezultat 97-45 (19-13, 17-12, 32-10, 29-10).

MUKS 1811 Unia: Hubert Olszówka 17, Patryk Bartkowski 8, Jarosław Pasek 5, Michał Mazur 4, Jan Boduch 2, Daniel Łazarz 2, Oliwier Olesik 2, Eryk Pokorny 2, Dawid Zaranek 2, Antoni Żybura 1, Szymon Witek 0.