Zwycięstwo i porażka na koniec fazy zasadniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo i porażka na koniec fazy zasadniczej

Siatkarki UKS Jedynka Tarnów zakończyły wczoraj rywalizację w zasadniczej fazie rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi małopolskiej. Już w najbliższą sobotę podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby rozpoczną finałową rywalizację o miejsca 1-6.

W ostatnich dniach nasze siatkarki rozegrały dwa spotkania. W pierwszym z nich zmierzyły się w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Popradem Stary Sącz. Po bardzo dobrym w wykonaniu gospodyń pierwszym secie, w pozostałych partiach było już niestety gorzej. W drugim secie kontuzji, która najprawdopodobniej wykluczy ją z gry do końca sezonu, doznała tarnowska rozgrywająca, Weronika Wyroba. – Zdeprymowało to dziewczyny, które nie tylko przegrały tego seta, ale w kolejnych dwóch również okazały się gorsze od rywalek – mówiła po meczu Urszula Świerczek. Spotkanie zakończyło się porażką UKS Jedynka 1-3 (25-20, 23-25, 16-25, 19-25).

UKS Jedynka: Dominika Bochenek, Magdalena Dynarowicz, Natalia Cieśla, Zuzanna Stachura, Daria Starzyk, Weronika Wyroba, Katarzyna Bardo (libero) oraz Kalina Warchoł, Julia Stachura, Dominika Małek, Dominika Zelek, Julia Koziańska, Gabriela Stachura, Martyna Mękal (libero).

W ostatnim meczu fazy zasadniczej, tarnowianki zmierzyły się wczoraj w Bobowej z tamtejszym Podkarpaciem. Był to mecz bez historii, w którym zamykający tabelę – z zerowym dorobkiem punktowym – zespół gospodarzy w żadnym secie nie był w stanie nawiązać walki z siatkarkami UKS Jedynka. Występująca w osłabionym składzie drużyna z Tarnowa w całym spotkaniu oddała rywalkom zaledwie 31 punktów, zwyciężając 3-0 (25-13, 25-11, 25-7).

UKS Jedynka: Dominika Bochenek, Zuzanna Stachura, Natalia Cieśla, Magdalena Dynarowicz, Julia Stachura, Dominika Małek, Martyna Mękal (libero) oraz Dominika Zelek, Julia Koziańska, Gabriela Stachura.

W finałowej fazie rozgrywek oprócz UKS Jedynka Tarnów wystąpią także dwa inne zespoły z grupy „A”: Poprad Stary Sącz i Elite Volley oraz trzy najlepsze drużyny z grupy „B”, czyli Wisła Kraków, MKS Andrychów i Bronowianka Kraków. Wyniki meczów ekip z tej samej grupy zostaną zaliczone (oznacza to, że UKS Jedynka rozpocznie finałowe potyczki z trzema punktami na koncie), a zespoły rozegrają jeszcze sześć kolejek - mecz i rewanż – z drużynami, z którymi nie grały. Siatkarki UKS Jedynka w pierwszym finałowym meczu, zmierzą się w najbliższą sobotę w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Wisłą Kraków. Początek spotkania o godz. 17.