Zwycięstwo i porażka pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo i porażka pod koszem

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w ostatnich dniach młodzieżowe zespoły z naszego miasta, rywalizujące o punkty w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Kadetki „B” MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie pokonały Wisłę Can-Pack Kraków, a chłopcy MUKS 1811 Unii Tarnów nie sprostali Cracovii 1906.

W przedostatnim meczu ligi kadetek „B”, prowadzona przez trenerkę Deborę Sajdak drużyna Pałacu zmierzyła się w hali przy ul. Gumniskiej z Wisłą Can-Pack Kraków. Gospodynie, zwycięstwo zapewniły sobie praktycznie już po pierwszej kwarcie, w której zdobyły o dwadzieścia jeden punktów więcej od przeciwniczek. Do przerwy nasz zespół prowadził 46-27. Po wyrównanej trzeciej kwarcie, w końcowych dziesięciu minutach na boisku znów zdecydowanie dominowały koszykarki z Tarnowa i mecz zakończył się ich zwycięstwem 94-49 (30-9, 16-8, 21-19, 27-13).

MKS PM: Katarzyna Śmiertka 23, Gabriela Ramian 19, Barbara Śmiertka 15, Emilia Ptak 13, Gabriela Wajda 12, Emilia Bartoszek 7, Kaja Woźniak 3, Sylwia Słowik 2, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0.

Przedostatni w tym sezonie mecz rozegrali również koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, występujący w klasie chłopców. Grająca bez dwóch podstawowych zawodników (Mateusz Baziak i Wojciech Gancarz występowali w tym czasie z zespołem młodzików w turnieju w Wieliczce), ekipa trenera Dominika Niemczury w zaległym meczu zmierzyła się na wyjeździe z Cracovią 1906. Dwie pierwsze kwarty przebiegały pod dyktando gospodarzy i do przerwy zespół z Krakowa prowadził 43-25. W trzeciej „ćwiartce” tarnowianie byli równorzędnym rywalem dla ekipy Cracovii 1906, w ostatniej odsłonie znów uwidoczniła się jednak wyższość miejscowych, którzy zwyciężyli 87-53 (19-9, 24-16, 18-18, 26-10).

MUKS 1811 Unia: Szymon Kubaka 12, Filip Kawa 8, Szymon Skowron 7, Aleksander Krukar 6, Adam Nowakowski 5, Jakub Karwat 4, Kacper Maziarz 4, Nikodem Badełek 2, Mikołaj Ochwat 2, Daniel Sikora 2, Jakub Kocan 1.