Zwycięstwo i porażka pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo i porażka pod koszem

Ze zmiennym szczęściem walczyły podczas weekendu młodzieżowe zespoły MUKS 1811 Unii Tarnów, występujące w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Po kolejne zwycięstwo sięgnęła ekipa młodzików (na zdjęciu), z porażką pogodzić musiał się natomiast zespół juniorów.

Mecz koszykówki kadetów: MUKS 1811 Unia Tarnów - Cracovia 1906

Ekipa juniorów MUKS 1811 Unii zmierzyła się na wyjeździe z UKS Regis Wieliczka, z którym w pierwszej rundzie przegrała u siebie 81-97. W pierwszej kwarcie skuteczniejsi okazali się gospodarze, wygrywając tę część meczu różnicą siedmiu punktów. Druga odsłona zakończyła się nieznaczną wygraną naszego zespołu, do przerwy ekipa trenera Łukasza Stawarza przegrywała jednak 37-42. O losach spotkania zadecydowała praktycznie trzecia kwarta. Koszykarze z Wieliczki zdobyli w niej blisko trzy razy więcej od MUKS 1811 Unii i po trzydziestu minutach wygrywali 70-47. Końcowe dziesięć minut przyniosło wyrównaną grę i mecz zakończył się zwycięstwem UKS Regis 93-71 (27-20, 15-17, 28-10, 23-24).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Ciesielski 31, Michał Moskal 15, Igor Michalski 6, Mikołaj Wróbel 6, Sebastian Szabaciuk 5, Michał Walnik 4, Adrian Boduch 2, Mikołaj Liszka 2, Jakub Więckowski 0.

Po czwarte zwycięstwo sięgnęła trenowana przez Dominika Niemczurę drużyna młodzików MUKS 1811 Unii, która w domowym meczu zmierzyła się z Cracovią 1906. Już pierwsza kwarta pokazała, że faworytem niedzielnego pojedynku są gospodarze. Tarnowianie wypracowali sobie w niej szesnastopunktową przewagę, zdobywając blisko cztery razy więcej punktów od przyjezdnych. Kolejne dwie kwarty przyniosły wyrównaną grę i po trzydziestu minutach nasz zespół prowadził 62-44. W końcowych dziesięciu minutach znów znacznie więcej z gry mieli podopieczni trenera Dominika Niemczury, zwyciężając ostatecznie 84-56 (22-6, 22-20, 18-18, 22-12).

MUKS 1811 Unia: Wojciech Gancarz 22, Mateusz Baziak 19, Szymon Kubaka 10, Aleksander Krukar 7, Mikołaj Ochwat 6, Krzysztof Rachwał 6, Daniel Sikora 6, Nikodem Badełek 4, Filip Kawa 4, Rodion Plekhanov 0, Adam Wódka 0.