Zwycięstwo na wagę miejsca na podium - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo na wagę miejsca na podium

W kolejnym meczu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, futsaliści Unii Tarnów pokonali 7-2 (4-0) Stal Mielec. Czwarta z rzędu domowa wygrana dała tarnowianom awans na trzecie miejsce w tabeli południowej grupy pierwszej ligi.

Futsaliści Unii Tarnów

Tarnowianie objęli prowadzenie w 5 min po strzale Tomasza Armatysa. Również kolejne trafienia były dziełem podopiecznych trenera Jakuba Drwala. Prowadzenie Unii podwyższył w 9 min Konrad Podobiński, dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Mateusz Mroczka, a wynik do przerwy ustalił w 19 min po indywidualnej akcji Dominik Wardzała.

Gdy w 32 min Tomasz Grzesiak powiększył rozmiary prowadzenia „Jaskółek” do pięciu bramek, wydawało się, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte. Mielczanie nie zamierzali się jednak poddawać. Jeszcze w tej samej minucie bramkę zdobył Adrian Nowak, a w 34 min do rezultatu 5-2 doprowadził Dawid Florian. Końcówka spotkania należała jednak do futsalistów Unii. W 36 min swoją bramkę zdobył Wojciech Przybył, a minutę później wygraną tarnowskiej drużyny przypieczętował Konrad Stańczyk.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak 1, Mateusz Mroczka 1, Konrad Podobiński 1, Wojciech Przybył 1 oraz Dominik Strzelecki – Tomasz Armatys 1, Konrad Stańczyk 1, Dominik Wardzała 1, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Adrian Pasek, Michał Sieńczak.