Zwycięstwo po nerwowej końcówce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo po nerwowej końcówce

Pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów w sobotnim spotkaniu z MKS Wieluń przedłużyli serię wygranych we własnej hali (w tym sezonie tarnowianie nie stracili w niej punktu), ale wystawili swoich kibiców na sporą próbę nerwów. Jeszcze na trzy minuty przed końcem przegrywali bowiem 31-32, aby ostatecznie zwyciężyć 35-33 (19-17).

Początkowe fragmenty spotkania przebiegały pod znakiem wymiany „ciosów”, stąd też w 7 min było 3-3. Dwie minuty później po rzucie karnym Michała Kubisztala i trafieniu Kamila Drobieckiego gospodarze prowadzili 5-3, stracili jednak trzy bramki z rzędu i w 12 min na tablicy pojawił się rezultat 5-6. W 16 min po dwóch z rzędu bramkach Szymona Famulskiego przewaga gości wzrosła do dwóch „oczek” (7-9), a dwie minuty później wielunianie wygrywali 11-9. Dzięki golom Daniela Dutki, Szymona Bielamowicza (pierwsza ligowa bramka w tym sezonie) i Bartosza Niemca w 21 min było jednak 12-11 dla SPR PWSZ, w 25 min po rzucie Jakuba Kowalika tarnowska „siódemka” prowadziła natomiast 15-13. Trzy minuty później było nawet 18-15 (po dwóch trafieniach Michała Kubisztala), a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie dwubramkową wygraną podopiecznych trenera Ryszarda Tabora.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej części meczu oba zespoły zdobywały bramki na przemian, stąd też w 40 min SPR PWSZ prowadził 24-22. Chwilę później swoją pierwszą tego dnia bramkę zdobył Damian Misiewicz i przewaga tarnowian wzrosła do trzech goli (25-22 w 41 min). Goście szybko zmniejszyli jednak straty do jednego gola (25-24 w 43 min), a fragment spotkania między 49 a 54 minutą wygrali 4-0, wychodząc po akcji Krzysztofa Dutkiewicza na prowadzenie 31-29. Dwa trafienia Damiana Misiewicza spowodowały jednak, że w 57 min było 31-31. Jeszcze w tej samej minucie trafił wprawdzie Bartłomiej Helman, ale ostatnie minuty należały do tarnowian. W 59 min po akcjach Daniela Dutki i Łukasza Nowaka prowadzili oni 33-32. W odpowiedzi na bramkę Szymona Famulskiego po raz kolejny trafił Damian Misiewicz, a w ostatnich sekundach wygraną SPR PWSZ przypieczętował Jakub Kowalik.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 10, Michał Kubisztal 7, Łukasz Nowak 5, Jakub Kowalik 4, Damian Misiewicz 4, Bartosz Niemiec 2, Szymon Bielamowicz 1, Kamil Drobiecki 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Emilian Jewuła, Albert Sanek.