Trzecia wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecia wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w rozgrywkach trzeciej ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W trzeciej kolejce zespół grającego trenera Dominika Niemczury pewnie pokonał na wyjeździe AZS Politechnika Rzeszowska i z kompletem trzech zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Tarnów - AZS PWSTE Jarosław

Gospodarze, którzy przystąpili do tego pojedynku z dwoma przegranymi na koncie, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z zespołem z Tarnowa. Już w pierwszej kwarcie tarnowianie zdobyli ponad dwa razy więcej punktów od „akademików”, a do przerwy prowadzili 45-23.

W drugiej połowie, rywalizacja w hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była już znacznie bardziej wyrównana. Po trzydziestu minutach goście powiększyli jednak rozmiary prowadzenia do blisko trzydziestu punktów (62-34). Dopiero w ostatniej kwarcie zespół z Rzeszowa był równorzędnym rywalem dla MUKS 1811 Unii. Odsłona ta zakończyła się remisowo, a cały mecz tarnowianie wygrali 83-55 (26-11, 19-12, 17-11, 21-21). Warto podkreślić, że punkty dla MUKS 1811 Unii zdobyła cała dziewiątka przebywających na parkiecie zawodników.

MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 15, Michał Moskal 14, Paweł Zaczkiewicz 12, Daniel Stawarski 9, Dominik Niemczura 8, Mikołaj Stec 7, Piotr Badełek 6, Dawid Łazarz 6, Mateusz Pochroń 6.