Bardzo ważne spotkanie siatkarek Grupy Azoty AT - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bardzo ważne spotkanie siatkarek Grupy Azoty AT

W meczu kończącym ósmą kolejkę spotkań Tauron Ligi Siatkówki kobiet, Grupa Azoty Akademia Tarnowska zmierzy się dzisiaj w Tarnowie z Metalkas Pałacem Bydgoszcz. Początek spotkania w Arenie Jaskółka Tarnów o godz. 19.

Siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej

Poprzedni sezon, ekipa z Bydgoszczy, występująca wówczas pod nazwą OnlyBio Pałac, zakończyła na ósmej pozycji. W rundzie zasadniczej bydgoszczanki zdobyły 18 punktów, odnosząc 5 zwycięstw i notując 15 porażek. Play-offy zakończyły natomiast z czterema porażkami. W ćwierćfinale dwukrotnie uległy ŁKS Commercecon Łódź, w dwumeczu o miejsca 7-8 nie sprostały natomiast #Volley Wrocław.

Ubiegłosezonowe konfrontacje ekip z Bydgoszczy i Tarnowa zakończyły się podziałem punktów. Na inaugurację, OnlyBio Pałac wygrał w swojej hali 3-1, w styczniowym rewanżu w Arenie Jaskółka Tarnów, gospodynie przegrywały już natomiast 0-2, aby ostatecznie zwyciężyć 3-2.

W przerwie między sezonami, z bydgoskiego zespołu odeszły: Kamila Kobus, Anna Lewandowska, Magdalena Mazurek, Kinga Różyńska oraz Anneclaire Ter Brugge, a Ewelina Żurowska postanowiła zrobić sobie przerwę w karierze. Nowymi twarzami w ekipie trenera Jakuba Tęczy są natomiast: atakujące – Wiktoria Makarewicz (Karpaty Krosno Glass-Pans) i Joanna Sikorska (Grupa Azoty Chemik Police), libero Magdalena Saad (#Volley Wrocław), rozgrywająca Martyna Gorzkiewicz (powrót do gry), środkowe – Pola Bujnarowska (Pałac Bydgoszcz U-20), Wiktoria Paluszkiewicz (LOS Nowy Dwór Mazowiecki), Dominika Witowska (#Volley Wrocław).

W trwających obecnie rozgrywkach, podopieczne trenera Jakuba Tęczy nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa, w siedmiu meczach doznając siedmiu porażek. Wygrały przy tym tylko trzy sety, w przegranych 1-3 spotkaniach z Uni Opole i BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (w Bydgoszczy) oraz ŁKS Commercecon Łódź (w Łodzi). Z pozostałych dwóch delegacji bydgoszczanki wróciły bez wygranego seta, przegrywając po 0-3 z #Volley Wrocław oraz Grot Budowlanymi Łódź.

Najwięcej punktów dla bydgoskiego zespołu zdobyła, grająca w sezonie 2018/19 w Tarnowie, 33-letnia atakująca Joanna Sikorska – 99. Drugie miejsce w tej klubowej rywalizacji zajmuje 27-letnia przyjmująca Pola Nowakowska – 90 pkt., a trzecie, inna przyjmująca, 30-letnia Koleta Łyszkiewicz.