Bez wygranej w Radomiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez wygranej w Radomiu

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów bez zwycięstwa zakończyli występ w rozgrywanych w Radomiu nieoficjalnych Mistrzostwach Polski do lat 14. W trzecim meczu (o dwóch pierwszych przeczytać można TUTAJ) przegrali z Energa Frages-Infocity Słupsk, zajmując tym samym czwarte miejsce w grupie i pozycję 25-32 w końcowej klasyfikacji turnieju Polish Champions U 14.

Młodzicy "B" MUKS 1811 Unii Tarnów

W 3 min po akcji Huberta Bartkowskiego, na tablicy pojawił się wynik 4-4. Potem koszykarze ze Słupska zdobyli jednak dwanaście punktów z rzędu i w 7 min prowadzili już 16-4. W odpowiedzi na trafienie Kacpra Maziarza, powiększyli natomiast swój dorobek o kolejnych sześć punktów, doprowadzając do stanu 22-6. Tę szesnastopunktową przewagę utrzymali już do końca pierwszej kwarty.

O wiele lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Dominika Niemczury była druga kwarta. Rozpoczęła się ona od trafienia Szymona Skowrona, a w 14 min po „trójkach” Daniela Sikory i Huberta Bartkowskiego, rzucie wolnym Kacpra Maziarza oraz trafieniu Szymona Skowrona, nasz zespół przegrywał tylko 21-29. Potem, w odstępie niespełna dwudziestu sekund, dwukrotnie za trzy punkty trafił Hubert Bartkowski i w 15 min zespół ze Słupska prowadził różnicą zaledwie czterech „oczek” (31-27). Na niewiele ponad minutę przed końcem pierwszej połowy, Szymon Skowron dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych doprowadził natomiast do wyniku 35-33 dla słupszczan. Końcówkę drugiej kwarty rywale wygrali jednak 5-0, schodząc do szatni przy prowadzeniu 40-33.

Na początku 23 min przewaga Energa Frages-Infocity wzrosła do trzynastu „oczek” (48-35). Po okresie wyrównanej gry, na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty koszykarze z Pomorza prowadzili natomiast 54-44. Jak się jednak okazało rzut Jakuba Kocana był ostatnim celnym oddanym w tej części meczu przez koszykarzy MUKS 1811 Unii. Rywale trafili natomiast jeszcze pięciokrotnie i po trzydziestu minutach wygrywali 64-44.

Strzelecką niemoc zawodników z Tarnowa przełamał dopiero Kacper Maziarz, po jego „trójce” w 34 min na tablicy pojawił się rezultat 71-47 dla zespołu ze Słupska. Skuteczna gra duetu Oliwier Grad – Nikodem Oleksy, spowodowała natomiast, że w 36 min nasz zespół przegrywał 47-81. Oznacza to, że między 27 a 36 min tarnowianie zdobyli tylko trzy punkty, tracąc aż dwadzieścia siedem. W ostatnich minutach ekipa trenera Dominika Niemczury nieznacznie zmniejszyła straty, przegrywając 57-86 (10-26, 23-14, 11-24, 13-22).

MUKS 1811 Unia: Kacper Maziarz 19, Szymon Skowron 19, Hubert Bartkowski 12, Daniel Sikora 3, Jakub Kocan 2, Adam Nowakowski 2, Patryk Bartkowski 0, Miłosz Jóźwiak 0.