Gra w swojej hali nie była atutem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Gra w swojej hali nie była atutem

Siódemka nie okazała się szczęśliwa dla tarnowskich zespołów występujących w drugiej małopolskiej lidze siatkówki mężczyzn. W siódmej kolejce, mimo gry w swoich halach, porażek doznały zarówno MUKS Sokół Gumniska Tarnów, jak i MUKS Iskierka Tarnów.

Mecz siatkówki mężczyzn: MUKS Iskierka Tarnów - Gród Czop Podegrodzie

W hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło w sobotę do meczu „na szczycie”, czyli konfrontacji niepokonanych we wcześniejszych spotkaniach zespołów MUKS Sokół Gumniska Tarnów i Gród Czop Podegrodzie. Pierwsza jego odsłona zakończyła się wygraną gospodarzy, w trzech kolejnych górą byli jednak przyjezdni i to oni cieszyć mogli się ze zwycięstwa 3-1 (22-25, 25-19, 25-22, 25-19). Porażka ta zepchnęła MUKS Sokół Gumniska na drugie miejsce w tabeli.

Punktów w domowym pojedynku nie udało się zdobyć również ekipie MUKS Iskierki Tarnów, której rywalem w meczu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach były Gorce Nowy Targ. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie tego spotkania górą byli przyjezdni. Łatwa wygrana Iskierki w trzeciej partii obudziła nadzieje tarnowian na uzyskanie korzystnego rezultatu. W czwartym secie znów skuteczniejsi okazali się jednak nowotarżanie i mecz zakończył się ich wygraną 3-1 (25-21, 25-22, 16-25, 25-20). MUKS Iskierka klasyfikowany jest obecnie na szóstej pozycji.