Juniorki Pałacu przegrały z Koroną - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorki Pałacu przegrały z Koroną

W drugim spotkaniu koszykarskiej ligi juniorek, prowadzona przez trenera Pawła Michalika drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowała się w hali przy ul. Gumniskiej. Atut gry na własnym boisku nie okazał się jednak wystarczający i tarnowianki musiały uznać wyższość Korony Szkoły Gortata Kraków, przegrywając 62-83 (12-19, 8-22, 16-20, 26-22).

O tak wysokiej porażce zadecydowała przede wszystkim druga kwarta. O ile bowiem po pierwszej odsłonie krakowianki prowadziły różnicą siedmiu tylko punktów, o tyle na przerwę zeszły przy korzystnym dla siebie rezultacie 41-20, czyli z przewagą ponad dwudziestu „oczek”.

Po zmianie stron mecz miał już wyrównany przebieg. W trzeciej „ćwiartce” nieznacznie skuteczniejsze okazały się przyjezdne, ostatnia część meczu zakończyła się natomiast czteropunktową wygraną podopiecznych trenera Pawła Michalika.

MKS Pałac Młodzieży: Klaudia Stachura 15, Oliwia Węglarz 14, Magdalena Maksymowicz 8, Weronika Węglarz 6, Klaudia Mojek 5, Maria Srebro 5, Aleksandra Schuster 4, Martyna Kolbusz 3, Julia Świętochowska 2, Julia Węglarz 0.