Ropek druga w Pucharze Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ropek druga w Pucharze Świata

Znakomicie wypadli zawodnicy reprezentacji Polski, w pierwszej eliminacji Pucharu Świata w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, która rozegrana została w sobotę 18 kwietnia w tarnowskiej hali TOSiR.

Rewelacyjna była Edyta Ropek (MKS Tarnovia), która wywalczyła drugą lokatę, oraz Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów) który zajął piąte miejsce.

W zaciętej rywalizacji na bardzo wymagających drogach wspinaczkowych, ułożonych na ściance w Tarnowie, wśród kobiet najwyższą lokatę dla naszych wywalczyła Tarnowianka Edyta Ropek. W rywalizacji męskiej najwyżej z Polaków wspiął się Jędrzej Komosiński z Głogowa, który stoczył bardzo wyrównany pojedynek z późniejszym zwycięzcom zawodów, Rosjaninem Sergiejem Sinitsynem.

Pozostali zawodnicy wywalczyli następujące lokaty: Klaudia Buszek (MKS Tarnovia) – 4 miejsce, Monika Prokopiuk – 12 miejsce, Katarzyna Wicha – 14 miejsce, Karina Mirosław – 175miejsce, Katarzyna Mirosław – 17 miejsce, Rudzińska Małgorzata – 18 miejsce (wszystkie z Skarpy Lublin). W rywalizacji męskiej lokaty prezentują się następująco: Jakub Pociecha – 7 miejsce (Oblak Tarnów), Tomasz Oleksy – 8 miejsce (MKS Tarnovia), Łukasz Świrk (SMG Lubin) – 9 miejsce, Maciej Kalita (MKS Tarnovia) – 12 miejsce, Mateusz Puzoń (Skarpa Lublin) – 18 miejsce.

W Tarnowie zwyciężyli Rosjanie, wśród kobiet Anna Stienkawoj, wśród mężczyzn Sergiej Sinitsyn.

Wspomniana Edyta Ropek zajęła drugie miejsce w rywalizacji pań, wśród panów na drugim miejscu uplasował się Jewgienij Wajczekowski z Rosji. Na trzecim stopniu podium stanęli Ukraińcy Swietłana Tużylina i Maksim Stienkawoj.