Tarnowianie wśród najlepszych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie wśród najlepszych

Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zajął pierwsze miejsce w rozegranym w miniony weekend turnieju 1/16 finałów Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej w kategorii juniorów młodszych o Puchar Prezydenta Tarnowa. Tarnowianie uzyskali awans do 16 najlepszych zespół w Polsce w tej kategorii wiekowej. - Chłopcy zrobili niesamowitą rzecz. Każdy mecz wygrywaliśmy przewagą dziesięciu punktów. Chylę czoła – mówił po zakończeniu rozgrywek Bartosz Bommersbach, który wraz z ojcem, Józefem, prowadzi zespół młodych szczypiornistów.

W turnieju, który odbył się w dniach 21 – 23 kwietnia w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego, obok zespołu gospodarzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów udział wzięły: UKS Wilanowia Warszawa, UKS Juvenia Rzeszów i KS VIVE Tauron Kielce. Tarnowianie zagrali znakomite mecze, odnieśli trzy zwycięstwa, awansowali do najlepszej „szesnastki” i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Dzięki temu, w dniach 5 – 7 maja, zespół  MKS PM MPEC Tarnów będzie gospodarzem 1/18 Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W rozgrywkach zmierzą się cztery drużyny, a stawką będzie awans do najlepszej „ósemki” w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Tarnowscy szczypiorniści mają jeszcze jeden powód do dumy – podczas turnieju uznanie zdobyła postawa całego zespołu, a szczególnie - forma sportowa i  umiejętności bramkarza tarnowskiej drużyny, Krzysztofa Ocytko, który został wybrany Najlepszym Bramkarzem turnieju przez trenerów  i organizatorów.

II miejsce w turnieju i awans do dalszego etapu rozgrywek uzyskał również zespół KS VIVE Tauron Kielce. Na miejscach III i IV uplasowały się odpowiednio zespoły: UKS Wilanowia Warszawa i UKS Juvenia Rzeszów. Projekt realizowany był przy  wsparciu finansowym Miasta Tarnowa.