Tarnowianin z medalem ze Spały - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianin z medalem ze Spały

W Spale, w dniach 22 – 24.01.2010, odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegu. Z Brązowym medalem wraca z Mistrzostw Michał Knapik.

Trenowany przez Jarosława Walaszka zawodnik ZKS Unia Tarnów zajął trzecie miejsce w biegu na 600m, z wynikiem 1:25.96. Zwyciężył Patryk Dobek (SKLA Sopot) 1:25.38, drugie miejsce zajął Artur Kuciapski (RKS Łódź) 1:25.44.

Do finału Michał awansował z drugim czasem eliminacji (warto powiedzieć, że startowało 30 zawodników, a do finału awansowało sześciu). W finale Michał musiał uznać wyższość dwóch zawodników ale, jak widać po czasach, o zwycięstwie zadecydowały setne sekundy. Warto podkreślić, że wyjazd Michała na Mistrzostwa możliwy był dzięki Firmie PGiN z Krakowa, która pokryła w całości wyjazd i pobyt zawodnika.

Również wysokie IV Miejsce w biegu na 1000m zajął Daniel Potok, zawodnik MLUKS Tarnów, trenowany przez trenera Ryszarda Jasicza, a drugi podopieczny trenera Jasicza, Mariusz Iwaniec w biegu na 3000m ukończył bieg na V miejscu.