Wysoka porażka z liderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka z liderem

W meczu piątej kolejki trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, ekipa MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzyła się w hali Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z UKS Regis Wieliczka. Spotkanie to zakończyło się wysoką wygraną zespołu z Wieliczki, który po tym zwycięstwie awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz trzeciej ligi koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Unia Tarnów - UKS Regis Wieliczka

W pierwszej kwarcie goście zdobyli ponad dwa razy więcej punktów od drużyny trenera Jarosława Mosio i po dziesięciu minutach prowadzili różnicą 12 punktów. W drugiej odsłonie ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza, stąd też na przerwę obie ekipy zeszły przy wyniku 51-21 dla gości z Wieliczki.

W trzeciej „ćwiartce” młody zespół gospodarzy miał ogromne problemy w ofensywie. Tarnowianie zdobyli w tym okresie tylko dwa punkty i przed ostatnią częścią meczu mieli już do odrobienia 46 punktów (23-69). Czwarta kwarta również zakończyła się zdecydowaną wygraną gości i ostatecznie MUKS 1811 Unia Tarnów przegrał 34-91 (12-25, 9-26, 2-18, 11-22). Tarnowianie zajmują aktualnie w tabeli przedostatnie, szóste miejsce.

MUKS 1811 Unia: Rodion Plekhanov 10, Kacper Maziarz 9, Daniel Sikora 7, Szymon Hajdo 3, Jakub Kocan 2, Szymon Witek 2, Jarosław Pasek 1, Stanisław Boduch 0, Wojciech Foltak 0, Michał Korus 0, Igor Szczerba 0, Antoni Żybura 0.