Sport - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sport

W hali widowiskowo-sportowej tarnowskiego Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej rozegrany został wczoraj trzeci turniej trzeciej edycji „Pucharu Tarnowa w Koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa. Honorowy patronat nad całym cyklem turniejów objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Siedem meczów rozegrały w ostatnim okresie tarnowskie zespoły występujące w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. Tylko dwa z nich – kadetów „A” i dziewcząt – zakończyły się zwycięsko.

W rozegranym wczoraj w Arenie Jaskółka Tarnów spotkaniu szesnastej serii PGNIG Superligi w piłce ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Tarnów pokonała 31-26 (16-15) Gwardię Opole. Na zwycięstwo z trzecim zespołem poprzedniego sezonu zapracował cały zespół, największy wkład w nie mieli jednak: świetnie spisujący się między słupkami Patryk Małecki oraz zdobywca 11 bramek, Łukasz Kużdeba.

Ostatnie dni były udane dla drużyn piłki ręcznej MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W trzech meczach odniosły one komplet zwycięstw. Szczególny ciężar gatunkowy miała wyjazdowa wygrana juniorów Pałacu, którzy dzięki zwycięstwu w Skawinie na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce.

Jutro, w czwartek 12 grudnia, w hali sportowo-widowiskowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej po raz trzeci i ostatni w tym roku zaprezentują się młode koszykarki rywalizujące w trzeciej edycji „Pucharu Tarnowa w Koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa.

Po raz drugi w Arenie Jaskółka Tarnów zaprezentują się dzisiaj piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 19.15 spotkaniu szesnastej serii PGNiG Superligi tarnowianie zmierzą się z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, Gwardią Opole. Będzie to ostatni przed reprezentacyjną przerwą ligowy mecz w Tarnowie.

Z czterema medalami powróciła Amelia Marek z rozgrywanych podczas weekendu w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków w pływaniu. Zawodniczka tarnowskiego Delfina wywalczyła w nich „złoto” oraz trzy medale srebrne.

Trzy punkty w trzech meczach to dorobek drużyn z Tarnowa występujących w rozgrywkach małopolskich lig siatkarskich. Dwa z nich zdobyły siatkarki UKS Jedynka, trzeci był dziełem zawodników MUKS Sokół-Gumniska.

Na remis z Anglikami

10.12.2019, 11:21

Podczas weekendu, w Tarnowie i w Gródku nad Dunajcem rozegrany został pięściarski dwumecz pomiędzy drużynami Tigera i Manchesteru. Polsko-angielska konfrontacja zakończyła się remisowo. W Tarnowie wygrali gospodarze, w rewanżu triumfowała drużyna z Manchesteru.

Pięciu judoków Błękitnych-MPEC Tarnów rywalizowało w czwartej rundzie Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Bytomia. Plon ich występów to cztery medale: dwa złote, srebrny i brązowy.


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski