Aktualności

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej www.sow.pfron.gov.pl

Urząd Miasta Tarnowa informuje, że w 2020 r. po raz kolejny będzie realizowany Moduł I programu „Aktywny samorząd”, finansowany ze środków PFRON. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających jego uczestników w życiu społecznym i zawodowym.

Od nowego roku wnioski dotyczące m.in. dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego ze środków PFRON można złożyć przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy założyć konto w Systemie Obsługi Wsparcia.

Prezydent Miasta Tarnowa ogłasza nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Tarnowa, na podstawie ogłoszenia w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Tarnowa na lata 2020-2023 (Dz.U. 2019 poz. 7376).

Gmina Miasta Tarnowa informuje, że w okresie naboru wniosków w 2019 r., w ramach Modułu I pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych daje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym - Obszar C Zadanie 1 „Aktywny Samorząd”.